Kurzemes Vārds

01:40 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Amerikāņi remontē Bērnu patversmi

Līvija Leine

Viņi visi ir NATO programmas "Partnerattiecības mieram" mācību "Medceur Rescuer" dalībnieki - Latvijas zemessargi un ASV Jūras spēku 7.mobilā inženieru bataljona karavīri. Bataljona pieraksta vieta ir Misisipi, Golfportas pilsēta, bet pašreizējā dislokācijas vieta - Rota, Spānijā. Un viņi visi kopš pagājušās nedēļas strādā plecu pie pleca - remontē Liepājas Bērnu patversmi. Vannas istabās ierīko kanalizāciju, pulē sienas, berž nost veco krāsu. Strādā cītīgi, acis nepaceldami. Kopā 16 cilvēku - 11 amerikāņu un 5 latvieši, viņiem piekomandēti 2 šoferi. Bet, lai nenotiktu nekas nevēlams, kā jau tas militārās mācībās paredzēts, klusi un neuzkrītoši notiekošo vēro militārās policijas patruļa.

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Zemessardzes štāba Apgādes pārvaldes Celtniecības daļas virsleitnants Raimonds Bāliņš, kurš ir atbildīgais par šo pasākumu, viņi veic tikai vairāku mēnešu mācību pirmo posmu, un viņu uzdevums sagatavot vietas, kur iespējamo liela mēroga nelaimju, katastrofu vai kara gadījumos varētu izvietot evakuētos cilvēkus un izveidot hospitāļus. Līdzīgas mācības pašlaik notiek arī Lietuvā un Igaunijā, un arī tur eventuālos hospitāļus palīdz remontēt amerikāņi. Līdzekļus remontam dod gan NATO programma "Partnerattiecības mieram", gan Latvijas bruņotie spēki. Klaipēdā šādā kārtā tiek remontēti trīs bērnu nami un divas slimnīcas. ASV Jūras spēku instruktors Džojs Kordova, kurš vada amerikāņu brigādi, saka, ka ar darbu Latvijā apmierināts, esot labi sadzīves apstākļi, varot arī pierast pie latviešu ēdieniem un, lai labāk saprastos ar latviešu vīriem, svētdien notikušas jau pirmās draudzības sacensības boulingā un citos sporta veidos. Kā speciālists viņš augstu vērtē arī to, ka, strādājot dažādās zemēs, ir iespējams iepazīt dažādus celtniecības materiālus un darba paņēmienus.

Bērnu patversmes vadītāja Iveta Pūķe ar internacionālās NATO celtnieku kopas darbu ļoti apmierināta. Vīri strādā ļoti cītīgi no astoņiem rītā līdz sešiem vakarā, sestdienas ieskaitot. Un šajās pirmajās darba dienās ir jau daudz ko paveikuši. Gan Džojs, gan Raimonds sola, ka gala rezultātu varēs vērtēt jau 28.jūnijā.