Kurzemes Vārds

00:50 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Būs jauna produkcija

Sarmīte Pelcmane

Kā jau "Kurzemes Vārds" informēja, akciju sabiedrība "Liepājas papīrs" ir iepirkusi vairākas poligrāfijas pēcdrukas iekārtas, lai ražotu tādu produkciju, kādu Latvijā vēl neviens neizgatavo. Tas Liepājas uzņēmumam pavērs iespēju iekarot jaunu tirgu ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs un visā Eiropā.

Lai iepazīstinātu ar jaunajām iekārtām un tuvākajiem plāniem, "Liepājas papīrā" bija sarīkota preses konference, kurā piedalījās uzņēmuma galvenie speciālisti un arī vācu eksperts, kurš patlaban palīdz uzstādīt, noregulēt un testēt jaunāko no iekārtām - vācu firmas "GS" ražoto nepārtrauktā cikla uztīšanas iekārtu, kas ražo marķēšanas etiķetes. Šo iekārtu paredzēts pilnīgi uzstādīt jūlijā un jau augustā sākt ražošanu. Ņemot vērā, ka uzņēmums pats ražo pašlīmējošo papīru, tas marķēšanas uzlīmes varēs klientiem piedāvāt par lētāku cenu, nekā patlaban maksā no ārvalstīm ievestās.

Jau rakstījām, ka uzņēmums nupat no Vācijas saņēmis 124 000 Vācijas marku jeb aptuveni 65 000 eiro vērtu iekārtu marķēšanas uzlīmju ražošanai, kādas Latvijā nav nevienā poligrāfijas uzņēmumā. Jaunā iekārta nodrošina nepārtrauktu ražošanas procesu, saražojot 150 metru minūtē jeb 600-700 marķēšanas uzlīmju rullīšu stundā. Marķēšanas uzlīmes paredzēts piedāvāt veikaliem un lielveikalu tīkliem.

Bet ar iegādāto cauruļveida etiķešu ražošanas iekārtu šā gada sākumā sākta ražot pirmā produkcija. Jau saņemti pirmie pasūtījumi no firmām "Cido", "Spilva" un "Alus avots". Arī cauruļveida etiķetes "Liepājas papīrs" ražo vienīgais Latvijā.

Uzņēmuma vadītāji cer, ka jaunā produkcija ļaus par 30 procentiem palielināt ražošanas apjomu. Patlaban uzņēmums galvenokārt ražo poligrāfijas izstrādājumus, un šī nozare, kas rādās ļoti perspektīva, tiek attīstīta pirmām kārtām. Uzņēmumā gan tiek samazināta kancelejas preču ražošana. Patlaban "Liepājas papīrs" jau ir atteicies no burtnīcu ražošanas, nespējot izturēt ārzemju ražotāju konkurenci, jo valstīs, kur ražo papīru, šo produkciju var piedāvāt daudz lētāk nekā Latvijā, kurā papīrs jāieved. Tomēr uzņēmumā vēl joprojām nelielos apjomos ražo klades, zīmēšanas blokus, bloknotus ar spirāli.