Kurzemes Vārds

08:01 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pieņems ekspluatācijā "Buru" un bijušo "Jūru"

Šodien komisija iepazīsies un novērtēs bijušā restorāna "Jūra" ēkas un ietves atjaunošanu, kā arī jauno viesu namu "Bura" (Jūras ielā). Ja darbi būs veikti saskaņā ar projektiem un visām citām prasībām, abus objektus pieņems ekspluatācijā. Bijušās "Jūras" ēkas rekonstrukcijas projekts pēc SIA "Generimo" pasūtījuma izstrādāts arhitektu birojā "A Projekts", bet darbus veica Rīgas firma "SPN-2". "Buras" autori ir arhitekta Gundara Vīksnas biroja darbinieki, bet darbus veica akciju sabiedrības "U.Pīlēna birojs" uzņēmums "Nams". Jāpiebilst, ka "Buras" saimnieki – firma "Pitstop" – iegādājusies arī netālu esošo restorānu "Vecais kapteinis", un gatavojas apsaimniekot abus šos objektus.

"Gliemezītis" dodas uz Ezeri

Vakar uz Ezeri devās 3.pamatskolas skolēnu grupa, lai kopā ar šā pagasta skolu piedalītos nometnē "Gliemezītis – 2002". Tajā bērni pavadīs deviņas dienas. Tā ir trešā daļa no latviešu valodas skolotājas Skaidrītes Lejas integrācijas projekta, kas ieguva pirmo vietu "Latviešu valodas apguves programmas – Rīga" rīkotajā projektu konkursā un līdz ar to dabūja finansējumu tā realizācijai. Projekta pirmajā daļā 3.pamatskolas bērni trīs dienas viesojās Ezeres skolā, piedalījās stundās, runāja latviski. Otrā daļa divas dienas notika Liepājā, Ezeres bērnus liepājnieki iepazīstināja ar savu pilsētu. Tagad liepājnieki kopā ar mazajiem ezeriešiem ne tikai atpūtīsies, bet arī mācīsies cept pīrāgus, darināt sieru, dziedāt latviešu dziesmas, lai kopīgi varētu svinēt Līgo svētkus. Liepājā viņi atgriezīsies 27.jūnijā.

Pensionāri priecājās Pāvilostā

Pāvilostā vakar brīžam uzmirdzēja saulīte, brīžam tai priekšā aizslīdēja patumšs mākonis, brīžam pamalē parūca Pērkontēvs, taču tam nepievērsa uzmanību tie ļaudis, kuri bija sapulcējušies Upeslejas parkā. Tur notika Liepājas pensionāru kārtējā lielā balle – Jāņu ielīgošana. Viss bija, kā jau tradicionāli iegājies: lielais ugunskurs, svētku koncerts, kurā iesaistījās ne tikai liepājnieki un paši pāvilostnieki, bet arī tuvāku un tālāku pilsētu un pagastu dziedošie un dejojošie ļaudis. Un, kā jau parasti, pāvilostnieki nemainīja savas viesmīlības tradīcijas un visiem ciemiņiem piedāvāja pagaršot viru no kopējā lielā katla. Un, protams, neizpalika bez sadancošanas un sadziedāšanās. Jo Jāņu gaidīšana ir laiks, kad ikviens pensionārs dūšai noberž gadu kvēpus nost.

"Liepājas metalurgam" jauna preses sekretāre

Tikko par akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" preses sekretāri sākusi strādāt Ilana Ivanova, kura līdz šim darbojās viesnīcas "Amrita" Mārketinga nodaļas vadībā. Kopš iepriekšējās "Liepājas metalurga" preses sekretāres Lailas Milleres pārcelšanās uz Rīgu, kur viņa tagad pilda līdzīgu amatu Latvijas Hokeja federācijā un ir arī federācijas prezidenta un Liepājas domes deputāta Kirova Lipmana palīdze, Liepājas lielākā uzņēmuma preses sekretāra vieta bija brīva vairākus mēnešus. Taču nu pēc konkursa uzņēmumam atkal ir sava preses sekretāre. Cerams, ka liepājnieki, kuri vēlas zināt pēc iespējas vairāk par pilsētas lielāko darba devēju, tagad šo informāciju arī saņems.

Karostā būvēs vēja ģeneratorus

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valde nolēmusi slēgt ilgtermiņa zemes nomas līgumu ar SIA "BK Enerģija" vēja ģeneratoru uzstādīšanai Karostā, bet pilsētas Būvvalde jau akceptējusi vēja elektrostacijas inženierkomunikāciju projektu. Tādējādi SIA "BK Enerģija" plāno uzstādīt vēja ģeneratorus Karostā jau rudenī. Iesākumā tiks izvietots tikai viens vēja ģenerators, bet nākotnē uzņēmums plānojis uzstādīt vairākus. Viena vēja ģeneratora jauda būs 1,8 MW. Saražoto elektrību plānots pārdot valsts akciju sabiedrībai "Latvenergo" par dubultu tarifu.

Liepājniece saņem korporācijas balvu

Vakar "Pirmās bankas" filiālē bija svinīgs brīdis, jo sumināja bankas jaunā kliente Inese M. (uzvārdu nevēlējās atklāt), kas bija laimējusi bankas un starptautiskās korporācijas "VISA International" rīkotajā "Barselonas akcijā". Šīs akcijas laikā katru nedēļu tika izlozēts viens laimīgais, kas no korporācijas saņems naudas balvu, bet pašās vasaras beigās tiks noskaidrots viens laimīgais, kas dosies ceļojumā uz Barsleonu. Inese pastāstīja, ka bijusi ļoti pārsteigta, kad paziņots par viņas laimestu, jo, kļūstot par bankas klienti un saņemot norēķinu karti "VISA", pat nav zinājusi, ka notiks izloze. Inese arī izlozēja, kuri divi no bankas klientiem saņems iespēju lietot mobilo telefonu bankas īsziņu sistēmu bez maksas.

Baltijas jūras piekrastes plānošanas reģiona padomes sēdē spriež par stratēģiju

Vakar Liepājas pārstāvniecībā Rīgā notika Baltijas jūras piekrastes plānošanas reģiona padomes sēde. Kā aģentūru LETA informējis Pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītājs Gunārs Ansiņš, uzklausīti Baltijas jūras piekrastes attīstības aģentūras direktora Zigo Rutkovska darba ziņojumi un izskatīta Baltijas jūras piekrastes plānošanas reģiona attīstības stratēģijas izstrādes gaita. Darbakārtībā bija iekļauts arī jautājums par Kurzemes reģiona izveidi atbilstoši "Reģionālās attīstības likumam", ko Saeima pieņēma martā.

Vērtēs Līgo svētku noformējumu

Speciāli izveidota žūrija, kuras sastāvā ir pilsētas arhitekti, mākslinieki, deputāts, rīt vērtēs, kā mūsu uzņēmumi izrotājušies, sagaidot Jāņus, kas ir arī otrais oficiālais posms ārējā vizuālā noformējuma konkursā. Gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji un veikalnieki aicināti šajās dienās radīt pilsētā Līgo svētku noskaņojumu, noformējot skatlogus, namus un pagalmus. Pilsētas galvenā māksliniece Gunta Šnipke aicina gan liepājniekus ziņot par interesantiem noformējumiem, gan arī pašus svētku rotājumu veidotājus pieteikties pie kāda no žūrijas locekļiem, lai neviens netiktu nepamanīts un nenovērtēts. Ārējā vizuālā noformējuma konkurss notiek jau piekto gadu, un tā nolūks ir veicināt pilsētas sakopšanu, radīt interesi par svētku noformējuma veidošanu un celt tā māksliniecisko kvalitāti. Konkurss notiek četros posmos – pilsētas dzimšanas dienā, Jāņos, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā un Ziemassvētkos.