Kurzemes Vārds

05:17 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Rucavas Saieta nams viesmīlīgi ver durvis

Pēteris Jaunzems

Aizvakar atklāja ar "Karalienes Juliānas fonda" atbalstu atjaunoto Rucavas Saieta namu. Fonda dalībnieki pārliecinājās, ka bijusī skolas internāta ēka, kas bija nonākusi avārijas situācijā, ir ne tikai atjaunota, bet arī pārvērtusies līdz nepazīšanai un jau kļuvusi par pagasta sabiedriskās dzīves centru.

Mērķtiecīgi ejot pretī šai dienai, rucavnieki neatlaidīgi strādājuši kopš 1998.gada. Darbu vadību uzņēmās sabiedriskā organizācija "Jumītis", kuras valdes priekšsēdētāja ir Valda Stadgale. Ieceres īstenošana notika bez skaļas izrādīšanās. Projekta realizācijai Nīderlande bija atvēlējusi 68 tūkstošus eiro, kas ir aptuveni 38 tūkstoši latu. Izmantots arī pašvaldības līdzfinansējums.

Atklāšanas svinības ievadīja pagasta etnogrāfiskā ansambļa priekšnesums. Saieta namu iesvētīja mācītājs Ainārs Jaunskalže, bet simbolisko lentīti pārgrieza pašvaldības vadītājs Jānis Bārdulis. Pēc tam, kad izstaigāti visi stāvi un gaiši izremontētās telpas, svinību dalībnieki sapulcējās konferenču zālē, kur viņus tīrā rucavnieku dialektā sveica Rucavas vidusskolas audzēkņu ansamblis "Ķocītis". Pēc tam apsveikumus saņēma Saieta nama atjaunošanas veicinātāji un sabiedriskā organizācija "Jumītis" ar Valdu Stadgali priekšgalā.

Aizkustinājums bija tik liels un neviltots, ka neiztika bez prieka asarām. Valda Stadgale "Kurzemes Vārdam" teica, ka vislielāko gandarījumu viņai devis darbs pie šī projekta īstenošanas. Tas neesot bijis viegls, bet tieši tāpēc liekoties vērtīgs. Jau tagad Saieta namā notiek visi nozīmīgākie sarīkojumi. Tur pulcējās akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" semināra speciālisti, tur naktsmājas atrada Latvijas Dendrologu biedrības rīkotā izbraukuma dalībnieki, bet drīzumā, proti, jau Annas dienā šeit ieradīšoties folkloras kolektīvi no visas Latvijas.