Kurzemes Vārds

12:02 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Līgo vakarā sadur un piekauj cilvēkus

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Preses dienests informēja, ka Līgo svētku vakarā no naža dūrieniem Liepājā cietuši divi cilvēki. Viens no tiem ievietots Liepājas Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā.

Kā pastāstīja Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, 23.jūnija pēcpusdienā ap pulksten 16 pie mājas Atmodas bulvārī 10a liepājnieki pamanīja, ka kādam gados jaunam vīrietim no vēdera plūst asinis. 1983.gadā dzimušais Andrejs Š. ievietots Liepājas Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā, kur mediķi jaunietim konstatējuši durtu brūci vēdera rajonā un spēcīgu reibumu. Pašlaik policija vēl noskaidro šīs lietas apstākļus.

Savukārt tajā pašā dienā ap pulksten 15 Liepājas Centrālā slimnīcā tika ievietots vēl kāds sadurtais. 1952.gadā dzimušo Valēriju sadūra viņa paša dzīvoklī viņa paša civilsieva. Mediķi ievainojumu nekvalificēja kā īpaši smagu - virspusēji durta brūce vēderā. Policija noskaidrojusi, ka Līgo dienā Valērijs nav bijis mājās O.Kalpaka ielā 77 un civilsieva Larisa, kas dzimusi 1957.gadā, devusies viņu meklēt. Pie kādām paziņām dzīvoklī viņa savu civilvīru arī atradusi un likusi tam nekavējoties doties mājās. Lai nebūtu jāšķiras no draugiem, Larisa uzaicināja arī paziņas uz nelielām svinībām Valērija dzīvoklī. Iedzeršanas laikā starp abiem dzīvesbiedriem izraisījies strīds, kura laikā Valērijs gribējis fiziski aizskart Larisu, bet sieviete aizstāvoties dūrusi ar nazi civilvīram vēderā.

Vēl viens cietušais pagājušās nedēļas nogalē Liepājas Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā nogādāts no E.Veidenbauma ielas. Pašlaik cietušā personas dati vēl nav noskaidroti, jo vīrietis pagalmā smagi piekauts un viņam noģērbtas visas drēbes. Policija nodarbojas ar šīs lietas izmeklēšanu.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde vakarrīt aizturējusi arī vairākus vīriešus, kurus tur aizdomās kāda līgotāja piekaušanā un apzagšanā.

Vīrieši naktī uz 24.jūniju atpūtušies Bārtas pagasta atpūtas bāzē "Ods". Nezināmu iemeslu dēļ starp līgotājiem izcēlies kautiņš, kura laikā 1975.gadā dzimušajam Aleksandram salauzts galvaskauss un nodarīti citi miesas bojājumi. Turklāt kaušļi vēl apzaguši cietušā automašīnu, paņemta nauda un mobilais telefons. Tā kā cietušais par incidentu nekavējoties ziņoja policijai, pavisam drīz Grobiņas pagastā Ceļu policijas patruļa apstādināja automašīnu "Audi 80", kurā atradās arī nozagtās mantas. Uz aizdomu pamata aizturēts 1981.gadā dzimušais Sergejs, 1976.gadā dzimušais Andrejs, 1985.gadā dzimušais Aleksandrs un 1982.gadā dzimušais Sergejs.

Sprādzienā jaunietis zaudē pirkstus

Parasti gan pirms gadumijas svētkiem mediķiem nākas sniegt palīdzību cilvēkiem, kas savainojušies, neuzmanīgi rīkojoties ar pirotehniku un citām sprādzienbīstamām lietām, taču arī šajos Līgo svētkos kādam jaunietim nācās piedzīvot traģisku nelaimi. 1984.gadā dzimušais Aleksandrs dzīvoklī Atmodas bulvārī 8a, kur dzīvojot viņa vectēvs, centies izārdīt vai apskatīt tuvāk kādu pagaidām vēl nezināmas izcelsmes sprādzienbīstamu priekšmetu ar detonatoru. Acīmredzot puisis rīkojies neapdomīgi un neuzmanīgi, tāpēc spridzeklis uzsprādzis jaunietim rokās. Negadījumā Aleksandrs zaudējis divus kreisās rokas pirkstus. Policija noskaidro, kur jaunais cilvēks ieguvis spridzekli un kāds bijis tā domātais pielietojums.

Iet bojā autovadītājs un cieš gājēja

Pašlaik vēl īsti nenoskaidrotos apstākļos pašā Līgo svētku vakarā ir gājis bojā kāds autovadītājs. Naktī uz 24.jūniju īsi pēc pusnakts Sakas pagasta Rīvās 1951.gadā dzimušais Alberts centies izbraukt ar savu automašīnu VAZ 2101 no garāžas, bet pagaidām vēl nezināmu iemeslu dēļ, zaudējis kontroli pār spēkratu, un tas diezgan palielā ātrumā ietriecies kokā turpat ceļa malā. No gūtajiem savainojumiem Alberts notikuma vietā ir miris. No neoficiāliem avotiem ir izskanējis, ka vīrietim pie stūres pēkšņi varētu būt palicis slikti ar sirdi, tāpat ir viedoklis, ka Jāņu naktī vīrietis bijis iereibis, tāpēc zaudējis vadības spēju. Policija vēl noskaidro visus apstākļus.

Savukārt nopietnāks satiksmes nogadījums reģistrēts arī pilsētā, kad svētku laikā automašīnas "VW Jetta" vadītājs ar savu transportu Raiņa ielā pie dzelzceļa pārbrauktuves notriecis kādu gājēju. Policijas paskaidrojumā minēts, ka autovadītājs apbraucis pie pārbrauktuves sastājušos automašīnu kolonnu, kad pēkšņi uz ielas izskrējusi 1988.gadā dzimusī Kristīne. Meitene ievietota Liepājas Centrālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā.

Noslīkst baseinā pie veikala

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts ziņojums, ka 21.jūnijā traģisks negadījums noticis Vērgales pagasta centrā. Tur baseinā pie veikala atrasts 1996.gadā dzimušā Daniela mirstīgās atliekas. Zēns ūdenī esot noslīcis. Sīkāki lietas apstākļi tiek noskaidroti.

Ugunsdzēsējiem svētki pagājuši mierīgi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka šajos Līgo svētkos liepājnieki un svinētāji no tuvējās apkārtnes uzvedušies diezgan mierīgi un ugunskurus dedzinājuši apdomīgi. Tikai vakarrīt saņemts izsaukums uz 14.novembra bulvāri, kur pagaidām vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ sākušas degt dārza mājiņas. Kopumā liesmas sapostījušas aptuveni 7 būdiņas. Dzēsēji vēl īsto aizdegšanās iemeslu atturas nosaukt, bet nenoliedz, ka šajā ugunsgrēkā varētu būt vainojami arī kādi neuzmanīgi līgotāji, kas nav spējuši savaldīt ugunskura liesmas.