Kurzemes Vārds

21:22 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ārstniecības augus zāļu tējām pilsētā nevāc

LILIJA ZABOLOCKA, sertificēta netradicionālās medicīnas ārste

Šogad agri sākušas ziedēt arī liepas. Pilsētas parkos un pat ielās redzam, ka sievietes turpat no kokiem plūc liepziedus tējām.

Tas liek satraukties par to, kādas kvalitātes zāļu tējas rudenī dzers ne tikai pašas vācējas. Jābrīdina tūlīt, ka vākt ārstniecības augus pilsētā nedrīkst, jo Liepājā gaiss ir piesārņots gan ar rūpnieciskajiem izmešiem, gan ar mašīnu gāzēm un riepu putekļiem, kas viss kopā satur daudz svina. Arī ceļmalās, vismaz 300-500 metru attālumā, to nedrīkst darīt. Visu nelabo uzsūc ziedi, augi, ogas, lapas, saknītes. Līdz ar to ievākums zāļu tēju gatavošanai ir faktiski neveselīgs, nekvalitatīvs un labākajā gadījumā izmantojams vannošanās procedūrām.

Ārstniecības augu vākšanai vajadzīgas zināšanas, kuras bija vecajām lauku sieviņām un kuras droši vien mantojusi arī ne viena vien viņu pēctece šodien. Katrā ziņā ārstniecības augi noteikti jāievāc sausā laikā, lai gan katram augam un ziedam ir savs ievākšanas laiks, žāvēšanas noteikumi.

Zāļu tējiņas vajadzētu pirkt pie labi zināmiem cilvēkiem. Tomēr iesaku tās iegādāties aptiekās no pazīstamām firmām, piemēram, daktera Kneipa firmas tējas, kurš pats ir Vācijā ievērojams homeopāts, ūdens dziedniecības un citu dabisko ārstniecības metožu ārsts.

Arī Latvijā ir pazīstami mediķi, kuri nodarbojas ar ārstniecības augu vākšanu un zāļu tēju gatavošanu un kuru vārds uz šādas paciņas ir kā garantijas zīmogs. Viņu tējas caur piegādes firmām var iegādāties arī mūsu aptiekās.