Kurzemes Vārds

21:10 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Labs pavārs no gaisa nenokrīt

VANDA RAKAUSKA, kafejnīcas-bistro "Trīs siventiņi" vadītāja

Liepājā kafejnīcu, restorānu un citu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu īpašnieki sūrojas, ka trūkstot labu pavāru un konditoru. Tuvākā laikā pilsētā atkal atvērs vairākas jaunas kafejnīcas, kuru īpašnieki meklē šos speciālistus. Vismaz tas secināms no sludinājumiem preses izdevumos. Šo problēmu var skatīt no dažādiem aspektiem. Pavāriem par viņu ļoti grūto darbu no rīta līdz vakaram, arī brīvdienās un svētku dienās ļoti maz maksā. Labs speciālists, kas sevi ciena, to ilgi necietīs un meklēs citu darba vietu.

No savas pieredzes varu teikt, ka pavārus un konditorus patiešām kvalitatīvi sagatavo Liepājas 48.arodvidusskola. Ne velti tās absolventi šajos gados strādā ne tikai mūsu pilsētas restorānos un kafejnīcās, bet ieņem atbildīgus posteņus, tostarp, šefpavāra, arī Rīgas prestižos ēdināšanas uzņēmumos. Par kvalifikācijas celšanu rūpējas arī Liepājas Amatnieku biedrība, kopā ar Latvijas Amatniecības kameras speciālistiem rīkojot eksāmenus zeļļu un meistaru diploma saņemšanai. Tas ir nopietns dokuments, kurš būtu jānovērtē un uz kuru droši var paļauties ēdināšanas uzņēmumu īpašnieki, jo šādu diplomu tik vienkārši saņemt nevar, vērtēšana ir ļoti stingra.

Par to, ka trūkst pavāru, zināma atbildība jāuzņemas pašiem šo uzņēmumu īpašniekiem. Viņiem ir ne tikai jāprasa kvalitatīvs darbs, bet arī, kā šodien mēdz teikt, jāiegulda ilgtermiņa investīcijas savos kadros. Tās atmaksāsies ar uzviju, par to varu galvot. Jo jaunajiem speciālistiem ir jādod iespēja tālāk izglītoties un laiks praksei un pieredzes uzkrāšanai, jo, kā saka, labs pavārs no gaisa nenokrīt. Jauniešiem šodien palaikam ir ļoti problemātiski nokārtot gan zeļļa, gan arī meistara eksāmenus, jo tas prasa pietiekami daudz finansiālo līdzekļu, ir jāraksta gan teorētiskais darbs, gan šim nolūkam pašam jāgādā trauki, galdauti, ziedu buķetes un attiecīgais pavāra apģērbs. Un laimīgi ir tie jaunie speciālisti, kurus atbalsta uzņēmuma īpašnieki. Es zinu, ko tas prasa, jo pati tikko ieguvu meistares diplomu, lai gan faktiski to jau sen varēju izdarīt, tādēļ par pretimnākšanu esmu pateicīga uzņēmuma saimniekiem.

Divu gadu laikā, kopš strādāju "Trīs siventiņos" esmu no 48.skolas absolventēm sagatavojusi zeļļa diploma eksāmeniem vairākas jaunās pavāres. Arī tagad sešu mēnešu laikā jaunās meitenes kļuvušas par teicamām pavārēm un vienu otru jau var virzīt uz meistara kvalifikāciju. Tāpat jauno kafejnīcu saimniekiem es ieteiktu nenoraidīt pieredzes bagātos pavārus tikai tāpēc, ka viņam ir 40 gadu. Vai tad tas šodien ir kāds vecums? Bet cilvēkam ir pieredze un prakse, kuru viņš var nodot jaunajiem. Galu galā, kas tad to cits var izdarīt!