Kurzemes Vārds

15:11 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vecās ostmalas rekonstrukcijas pirmie soļi

Sarmīte Pujēna

Sen gaidītajam Vecās ostmalas rekonstrukcijas projektam tuvākajā laikā jābūt pabeigtam, pagājušajā nedēļā viesojoties Pilsētas domē apliecināja viens no projekta autoriem arhitekts Arnis Kleinbergs (otrs - Jānis Zvejnieks). Tieši viņa pārstāvētais birojs "Arhis" (projektē arī Liepājas Policijas pārvaldes ēku) uzvarēja konkursā un ieguva tiesības izstrādāta šo projektu.

Pagājušajā nedēļā Pilsētas dome pieņēma lēmumu atbalstīt projektu, un tā pirmās kārtas realizācijai deputāti šogad piešķīra 200 000 latu no Liepājas ielu infrastruktūras renovācijai paredzētā kredīta resursiem.

Ko nozīmē projekta pirmā kārta? Kā pastāstīja A.Kleinbergs, faktiski ar to domāta kanālmalai paralēli ejošās, bet reāli gandrīz jau nozudušās Spīķeru ielas iezīmēšana dabā (ar apstādījumiem u.tml.) un pagarināšana līdz Radio ielas galam. Nākotnē, bet tas jau būs projekta nākamo kārtu gaitā, saskaņā ar arhitektu ieceri var veidot vairākus citus pieslēgumus Spīķeru ielai un krastmalai, piemēram, Kuģinieku vai F.Brīvzemnieka ielas galā, kas varētu noslēgties, piemēram, ar zivju vai kādu citu tirdziņu kanālmalā. Pretī Boulinga klubam plānots izveidot autostāvvietu 45 mašīnām, bet, sašaurinot nepamatoti izpletušos Jūras ielu, varētu palielināt autostāvvietu skaitu pat līdz 150.

Pats galvenais pirmās kārtas rekonstrukcijā ir gājēju celiņu (pagaidām domāts, ka tie varētu būt no koka) izbūve pandusa veidā (slīpi uz augšu) Radio ielas turpinājumā krastmalas virzienā. Celiņš beigsies virs mākslīgi veidota baseina ar strūklaku, gaismām un skulpturālu objektu (tam varētu būt kāda saistība ar hercogu Jēkabu). Tālāk pa kāpnēm varētu nokāpt līdz pat krastmalai.

Šajā teritorijā ir daudz privātīpašumu, kas apgrūtina plānošanu, taču tur ir arī ļoti daudz iespēju veidot parka zonu, attīstīt apbūvi un īstenot dažādas citas idejas, uzskata projekta autori.