Kurzemes Vārds

12:40 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Lietuvas žurnālistu desants Liepājā

Sarmīte Pujēna

Vakarrīt ieradās Lietuvas žurnālistu grupa, lai iepazītos ar Liepājas piedāvātajām atpūtas un izklaides iespējām vasaras sezonā, kā arī lai iepazītos ar pilsētas ekonomisko situāciju un investīciju iespējām. Grupā bija pārstāvji no Lietuvas valsts televīzijas ziņu raidījuma, Lietuvas radio, laikrakstiem "Lietuvos Rytas", "Vakaru ekspresas", "Klaipeda", fotogrāfs un izdevniecības "Egles leidykla" īpašnieks Antans Staņēvičs, arī Latvijas Goda konsula Lietuvā palīdze Vita Kilišauskaite. Viesus Pilsētas domē sagaidīja domes priekšsēdētāja palīgs V.Vitkovskis, izpilddirektora vietnieks V.Skujiņš, Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja vadītājs A.Skroderis. Ar īsu uzrunu ciemiņus sveica domes priekšsēdētāja vietnieks T.Deklaus, bet ar pilsētas vēsturi un attīstību iepazīstināja Attīstības pārvaldes vadītājs G.Ansiņš. Kaimiņvalsts žurnālisti saņēma arī pilnīgu informāciju par pilsētas svētkiem "Tavā un manējā Liepājā". Pēc viesošanās domē lietuviešu žurnālisti devās ekskursijā pa pilsētu, kas noslēdzās Baltijas valstu Ūdenslīdēju mācību centrā. Pēc tam viņi apmeklēja Loču torni, iepazinās ar ostu un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas iespējām. Kādu stundu žurnālisti varēja arī pastaigāties savā vaļā pa pilsētas centru. Dienas beigās ciemiņi ar jahtu "Palsa" tika izvizināti pa ostas teritoriju. Vizīte tika organizēta pēc Latvijas Goda konsula Lietuvā Pranciska Jurguta iniciatīvas ar Pilsētas domes un uzņēmēju atbalstu. P.Jurgutis bija iniciators arī Liepājas žurnālistu braucienam jūnija sākumā uz Palangu, Klaipēdu un Kuršu jomu.

"Tosmare" – "Vecliepājas" filiāle

Runas par to bija dzirdamas jau apmēram mēnesi. Bet nu saņemta oficiāla informācija. Liepājā savu dzīvokļu un komunālo darbību izbeidz Rīgas sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Vācele", jo esot nerentabli turēt filiāles tik tālu no centra. Iespējams, turpmāk uzzināsim ko vairāk, kādus sīkumus, bet tagad visa dzīvokļu fonda ekspluatācija, ar ko agrāk nodarbojās "Vācele", pāriet namu pārvaldes "Vecliepāja" rokās. Tās direktors Aivars Priedols vakar pastāstīja, ka tiek izveidota filiāle "Tosmare". Tās kantoris atradīsies turpat, kur līdz šim, un pat vairums darbinieku saglabās savas darba vietas. Pilsētas centrā esošās mājas, kuras apkalpoja "Vācele", pārņems cita namu pārvaldes filiāle – "Centrs". Iespējams, maksājumi par jūliju jau tiks jaunajiem saimniekiem. Citas izmaiņas nav gaidāmas.

Pētertirgum – jauni vadītāji

Direktoru maiņa notikusi akciju sabiedrībā "Liepājas Pētertirgus". Līdzšinējais tirgus direktors Gundars Milašus tagad strādā galvaspilsētā un vada Rīgas Centrāltirgus darbu, bet par Pētertirgus direktori akcionāri iecēluši Dzidru Treiguti. Izmaiņas notikušas arī akciju sabiedrības valdē. Par valdes priekšsēdētāju Aloiza Norkusa vietā ievēlēts Jānis Strautiņš.

Zēģelētājiem patīk serviss mūsu pilsētā

Šonedēļ Liepājas ostas jahtu piestātne ir aizņemtāka nekā parasti. Vakar tur vēl bija pietauvotas četras vācu un divas poļu jahtas, ar kurām pa noteiktu maršrutu kuģo sporta klubu komandas. Jahtu ienākšana ostā varētu būt saistīta ar šerpo dienvidrietumu vēju, taču ir pamats domāt, ka ciemiņus sākusi mūsu krastam piesaistīt laipnā un pilnvērtīgā apkalpošana, ko sniedz Liepājas Jahtu servisa centrs. Tā direktors Uldis Vītiņš pastāstīja, ka zēģelētājiem ir nodrošināts viss nepieciešamo pakalpojumu klāsts, somu pirti un baseinu ieskaitot. Tāpēc atsauksmes ir labas. Viena poļu jahta buras tālākam braucienam pacēla vakar pēcpusdienā, bet otras komanda un vācieši vēl palikuši, jo vēloties piedalīties Liepājas svētkos.

Aicina mediķus piedalīties programmas veidošanā

Šonedēļ Liepājā bija tikšanās ar partijas "Jaunais Laiks" veselības aprūpes programmas izstrādes darba grupas vadītājiem Āri Auderu un Aigaru Pētersonu. Uz tikšanos ar viņiem bija ieradušies Priekules slimnīcas galvenā ārste Tatjana Ešenvalde, rajona galvenā ārste Ingrīda Circene, Tuberkulozes slimnīcas galvenais ārsts Andris Kristons, Kurzemes Slimokases Liepājas nodaļas vadītāja Marina Čerņakova un citi veselības aprūpē strādājošie. Programmas izstrādes vadītāji iepazīstināja ar prioritātēm, kas būtu jāievēro, veicot veselības aprūpes reorganizāciju valstī, un pēc tam notika lietišķa saruna par šobrīd aktuālākajām problēmām. Kā sprieda klātesošie, lielākā no tām ir kadru trūkums veselības aprūpē. Klātesošie arī secināja, ka šo problēmu nebūs iespējams atrisināt, ja jaunajiem mediķiem neradīsies motivācija strādāt izvēlētajā profesijā. Runāja arī par to, ka nepieciešams izveidot racionālu naudas pārdales sistēmu. Darba grupas aicināja ikvienu mediķi un arī citus interesentus iepazīties ar izstrādāto programmu internetā, adrese: www.jaunaislaiks.lv, un izteikt arī savus priekšlikumus.

Mākslas studenti aizstāv bakalaura grādu

Pedagoģijas akadēmijas deviņpadsmit mākslas studiju programmas studenti aizstāvēja bakalaura darbu. Pirmo reizi viņu vidū bija arī vizuāli plastiskās mākslas skolotāja studiju programmas desmit studentu. Kā atzina Mākslas un darbmācības katedras vadītāja Inta Klāsone, bakalauri parādīja ļoti interesantus darbus, kuru klāstā bija gan Bārtas tautas tērps, gan ikdienas un svētku apģērbs, gan informatīvo stendu noformējumi un dekoratīvi zīmējumi. Vizuāli plastiskās mākslas skolotāji aizstāvēja darbus, kuru tēmas saistītas ar plakātiem, kolāžām, arhitektūru, arī ar mākslas izglītības iespējām pašu akadēmijā. No visiem jaunajiem bakalauriem četru studenšu darbi ieguva augstāko novērtējumu, trīs darbi novērtēti uz deviņi.

Jauniešu radīts "Tilts"

Anda Rozentāle

Kopā sanāca Latviešu valodas apguves valsts programmas (LVAVP) finansētās avīzes "Paralēle" radošā komanda, lai sāktu veidot divvalodīgu jauniešu reģionālo žurnālu "Tilts". Tā mērķis – popularizēt Liepāju un atspoguļot jauniešus interesējošas tēmas. Žurnāla veidošanā var piedalīties ikviens skolēns vai students, kuram ir interese par žurnālistiku un vēlme darboties un paust savu attieksmi. Liepājas projekta vadītājas Anna Protčenko un Irina Rozentāle dalībniekus iepazīstināja ar žurnālistikas pamatiem, žanriem un praktisko darbību. Aktīvisti līdzi ņēma savus rakstiņus, kas patīkamā darba atmosfērā tika lasīti un izvērtēti. Žurnālu "Tilts" jau divus gadus izdod Rīgā, bet no šā gada – arī Daugavpilī un Liepājā. Līdz lasītājiem tas nonāks rudenī un tiks izplatīts visā Latvijā desmit tūkstošos eksemplāru.