Kurzemes Vārds

15:48 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas Centrālā grāmatnīca – bija, ir un būs

Indra Imbovica

Vakar pašā dienvidū ar lentas pārgriešanu, svinīgām uzrunām, dāvanām, ziediem, laba vēlējumiem un folkloras kopas "Atštaukas" gudriem padomiem oficiāli atklāja Liepājas Centrālo grāmatnīcu.

Pa to, cik tomēr nozīmīgu vietu liepājnieku dzīvē allaž ir ieņēmis grāmatu veikals Graudu ielā, liecināja lielais apsveicēju pulks gan no Liepājas, gan arī no Rīgas. Kopējo viedokli pauda Pedagoģijas akadēmijas rektore Gunta Smiltniece: "Jau 48 gadus mums blakus atradusies šī grāmatnīca, un mēs šajos četros mēnešos, kopš tā bija slēgta, ļoti izjutām tās trūkumu. Tagad ar prieku atgriežamies kā vieni no aktīvākajiem klientiem un novēlam jums veiksmi."

Kā jau "Kurzemes Vārds" iepriekš rakstīja, divi grāmatniecības uzņēmumi un to vadītāji, proti, izdevniecība "Jumava" (Rīga) un tās valdes priekšsēdētājs Juris Visockis un I.Zeberiņa grāmatnīca (Kuldīga) un tās direktors Pēteris Gobzemis pratuši atrast kopīgu valodu un, apvienojot spēkus, radīt jaunu uzņēmumu – Liepājas Centrālo grāmatnīcu.

Svinīgajā atklāšanā gan telpu īpašnieki, gan grāmatnīcas jaunie saimnieki izteica gandarījumu, ka spējuši pildīt doto solījumu – veikals ir atvērts, tas tiešām savā platībā ir divas reizes lielāks nekā iepriekš, tajā ir ļoti plašs un aptverošs preču klāsts – no daiļliteratūras, speciālās literatūras, mācību grāmatām, ceļvežiem līdz daudzskaitliskam kancelejas piederumu sortimentam, un turklāt puse no strādājošiem ir liepājnieki.

Grāmatnīcas atklāšanas īpašais viesis bija rakstniece un Saeimas deputāte Monika Zīle, kurai bija prieks pārgriezt lenti uz jaunajām telpām. "Liepāja ir sevišķa pilsēta, jo te cilvēki spēj par kaut ko vienoties, kas nemaz tik bieži mūsdienās nav sastopams," uzrunājot klātesošos, teica rakstniece. "To es jums varu teikt no savas pieredzes, jo Liepājā esmu aizvadījusi piekto daļu sava mūža – 12 neaizmirstamus jaunības gadus". Nedaudz vēlāk sarunā ar saviem kādreizējiem kolēģiem no "Kurzemes Vārda" Monika Zīle aicināja novembrī uz savas desmitās grāmatas – "Zelta kāpnes" – atvēršanas svētkiem. Šoreiz tā nebūs ne romāns, ne stāsts un arī ne pavārgrāmata, bet gan savā ziņā viedokļu izklāsts par TARO kārtīm.

Liepājas Centrālās grāmatnīcas vadītāja Lelde Buka un mārketinga menedžere Velta Dilēviča informēja, ka tikko kapitāli izremontētajā veikalā visi darbi vēl nav pabeigti, bet preces jau ir piegādātas pietiekamā daudzumā, īpaši uzsverot, ka grāmatnīca ir gatava jau sagaidīt jauno mācību gadu un apmierināt visas mācīties gribošo vēlmes. Tāpat tika solīts, ka ik mēnesi notiks kāda akcija, kā arī goda vieta būs ierādīta jauno grāmatu prezentācijai, kad lasītāji varēs tikties ar to autoriem.