Kurzemes Vārds

07:49 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jebkuru pretinieku gaida lielas nepatikšanas

Latvijas izlases 10 dalībnieku 3 treneru vadībā gatavojas doties uz Maskavu, kur šonedēļ sāksies Eiropas junioru čempionāts galda tenisā. Treniņnometne notiek Liepājas rajona Kapsēdes vidusskolā, kurā, kā izrādās, ir vispiemērotākie apstākļi, lai pienācīgi varētu spēlēt galda tenisu.

Par jauniešu izlases gaitām pirms sacensībām "Kurzemes Vārdam" pastāstīja izlases vecākais treneris Viktors Tolkačevs.

Šobrīd beigušās nekārtības Latvijas jaunatnes galda tenisa izlasē, ir nomainīts viss treneru kolektīvs. Izvirzīti skaidri mērķi, un ir zināms, kā tos sasniegt. Līdz šim katrs centies panākt savu, un kopējais komandas darbs līdz ar to cietis. Kopš 1997.gada, kad V.Tolkačevam izdevās nodibināt kontaktus ar Zviedrijā darbojošos programmu "Ulvi gimnesium", vairāki Latvijas jaunie tenisisti un treneri pēdējos gados ir devušies pāri Baltijas jūrai, lai pilnveidotu prasmi spēlēt. Tāpēc seši sportisti šobrīd pārstāv Vācijas klubus, turklāt vēl divi tuvākajā laikā gatavojas spēlēt Zviedrijā.

Galda teniss Latvijā attīstās vai, kā pauda V. Tolkačevs: "Ledus ir sakustējies!" Kā piemēru var minēt Valmieru un Rēzekni, kur tuvākajā laikā tiks dibināti galda tenisa klubi. Jādomā, ka arī Liepājā kādreiz sakārtos vismaz vienu standartiem atbilstošu sporta bāzi, kurā galda tenisisti varēs trenēties augstākajā līmenī.

Runājot par mūsu pilsētas jaunajiem talantiem, noteikti ir jānosauc brāļi Matīss un Reinis Burģi, arī Inta Ļaudupe. Šie trīs liepājnieki jau šobrīd ir iekļauti izlases sastāvā, lai piedalītos Eiropas junioru čempionātā. Tomēr, kā uzsvēra V.Tolkačevs, mūsdienu sportā ar talantu vien ir par maz, vajadzīgi līdzekļi un apstākļi, lai varētu pilnvērtīgi trenēties. Tikai tā mēs varētu tuvākajā nākotnē sveikt augsta līmeņa sportistus, kuri godam nesīs dzimtās pilsētas vārdu pasaulē. Šogad ir jāsaka liels paldies Kapsēdes vidusskolas direktoram Gintam Plostniekam, kas atvēlējis skolas telpas, lai junioru izlase varētu sagatavoties sacensībām.

Beidzot ir situācija, kad uz sacensībām brauc paši labākie, nevis tie, kuriem ir finansiālās iespējas, par to liels paldies "Rietumu bankai".

Par komandas izredzēm Maskavā V.Tolkačevs izteicās konkrēti. "Šogad mēs vēl pacīnīsimies, lai sasniegtu labus rezultātus, taču nākamajā čempionātā jebkuram pretiniekam būs lielas nepatikšanas, stājoties pretī latviešiem."

Medzē beigusies sporta inventāra ražotājfirmas "Stig" kausa izcīņa. Par uzvarētājiem 9 posmu kopvērtējumā no liepājniekiem kļuva Reinis Burģis, Matīss Burģis, bet Inta Ļaudupe izcīnīja 2.vietu.