Kurzemes Vārds

16:24 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Juris Briķis aiziet,

Arturs Vaiteiks nāk vietā

Andrejs Rjabcevs

Diezgan būtiskās izmaiņas notikušas Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. No sava amata ir aizgājis pārvaldes priekšnieks policijas pulkvedis Juris Briķis, un viņa vietā amatu apvienošanas kārtībā ikdienas darbu policijā turpmāk organizēs Kriminālpolicijas priekšnieks Arturs Vaiteiks.

Policijas pārvaldes Preses dienests informēja, ka Valsts policijas priekšnieks Juris Rekšņa izdevis pavēli, ar kuru J.Briķis tiek paaugstināts amatā par LR Iekšlietu ministrijas Valsts policijas štāba priekšnieka vietnieku Kurzemes reģionā.

Kamēr Juris Briķis līdz 25.augustam oficiāli skaitīsies atvaļinājumā, Arturs Vaiteiks apvienos abus amatus - gan vadīs Kriminālpolicijas spēkus, gan arī pildīs Policijas pārvaldes priekšnieka pienākumus. Tikai augustā varētu tikt lemts par jaunu kandidatūru Kriminālpolicijas priekšnieka amatam.

Kriminālpolicijā par priekšnieku A.Vaiteiks sāka strādāt 1995.gadā, kad tika apvienotas pilsētas un rajona policijas pārvaldes. Jaunā Policijas pārvaldes priekšnieka izglītības gaitas aizsākušās Rīgā, kur viņš apguvis nepieciešamās iemaņas Latvijas Valsts universitātes Juridiskajā fakultātē un 1982.gadā nosūtīts strādāt milicijā uz Liepāju. Deviņdesmito gadu sākumā viņš pametis darbu policijā un pievērsies jurista profesijai, strādādams uzņēmumā "Laskana", taču atgriezās pēc piedāvājuma vadīt Kriminālpoliciju. Kolēģu un padoto aprindās Arturu Vaiteiku raksturo kā stingru un prasīgu cilvēku, kas sagaida disciplīnu no darbiniekiem. Viņš ir beidzis arī ASV FIB akadēmiju, iegūstot diplomu, kāds ir tikai nedaudziem policistiem Latvijā.