Kurzemes Vārds

16:57 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sapņu kuģis tūristiem un pašu priekam

NĪCA. Jau vairākas dienas gan jūrmalciemniekus, gan vasarniekus un nejaušos iebraucējus priecē Jūrmalciema ceļa malā uzstādītā norādījuma zīme.

Ideja par šādu zīmi pieder māksliniekam Pēterim Lieģim, kas ar Nīcas Pagasta padomes atbalstu pats savu ieceri arī īstenoja, izgatavojot tādu kā stūrējamu sapņu kuģi ar skanīgu vārdu "Jūrmalciems". "Tie, kas nodomājuši Jūras svētkus svinēt Jūrmalciemā, noteikti garām neaizbrauks," uzskata pašvaldības pārstāvji.

P.Lieģis līdzīgas savdabīgas kokā grieztas norādījuma zīmes Jūrmalciemā izgatavojis ne vien savas ģimenes mājas ceļgalā, bet arī vairākiem kaimiņiem, draugiem un citiem interesentiem, kas izteica šādu vēlēšanos. Viņa veidots ir arī stilizētais burukuģis pie veikalbāra "Smaragda" Jūrmalciema centrā. Mākslinieks pats ierosināja sadarbību arī Nīcas Pagasta padomi, un tā nu tapusi pirmā norāde tūristiem. Pēteris Lieģis ķēries klāt vēl citām norādījuma zīmēm tūrisma un apskates objektiem Nīcas pusē, un šīs zīmes paredzēts uzstādīt vēlāk.

Par interesanto norādi ceļa malā priecājas arī netālo Jūrmaļu saimnieks Jānis Jūrmalis. Arī viņš sācis domāt par jaunu mājas zīmi ceļa galā un tagad meklē tai labāko vietu. Jūrmaļa kungs norādei izmantos lielu, īstu kuģa enkuru, kas vislabāk raksturo viņa mājas nosaukumu.