Kurzemes Vārds

16:41 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Ne tikai sirdzējiem, bet arī suņiem, kaķiem, žurkām

Daiga Mikuļska

Uz aptieku ļaudis parasti dodas ne jau priecīgāko iemeslu dēļ. Pat bērns zina, ka tā ir vieta, kur pārdod zāles jeb medikamentus. Taču izrādās, ka ne tikai to vien. Šoreiz "Brīvbrīdis" nolēma izdibināt, kas vēl aptiekās nopērkams tāds, kas der dažādām vajadzībām, ne tikai sirdzēju ārstēšanai. Interesantu, ikdienā nepieciešamu un pat ļoti vajadzīgu piedāvājuma klāsts ir gana plašs.

"Annas", "Martas", "Centra", "Dārtas", "Salvijas", "Vītolu", "Tirgus", "Raimonda" un pārējo medikamentu tirgotavu īpašnieki parūpējušies, lai pircējiem būtu pieejams kā higiēnas preču, tā zīdaiņiem domātās pārtikas, tēju un kosmētikas līdzekļu klāsts. Piedāvā brilles, cukura aizvietotājus, matu sukas, insektu aizbaidītājus un indes grauzēju iznīcināšanai, kaklasiksnas un uzpurņus suņiem. Ir aptiekas, kurās nopērkami ne tikai medikamenti dzīvniekiem, bet arī to barošanas un kopšanas līdzekļi. Sperot soli pāri slieksnim, nebūs jāviļas arī saldummīlim, jo joprojām par pārdesmit santīmiem tiek piedāvāts vecais, labais hematogens. Parastais, ar linsēklām vai pat ar riekstu glazūru. Bija aptieka, kurā pārdeva pat pirtsslotas.

Ja tūliņ, tūliņ jādodas pie drauga vai radinieka sveikt savu mīļo gaviļnieku, arī tad, dāvanu meklējot, vērts ielūkoties aptiekā. Labs pirkums ir tēja. To paciņas rotā kā hieroglifi, tā latīņu un slāvu alfabēta burti, jo ražotāji dažādi. Piemēram, Rīgas Farmaceitiskā fabrika piedāvā sēriju "Dr.Pakalna tējas", kurās dažādās kombinācijās savienoti ārstniecības augi. Piedāvā tējas ar šādiem nosaukumiem: "Sievietes labsajūtai", "Vīrieša labsajūtai", "Veco ļaužu", "Māmiņām", "Jauniešiem", "Rīta možumam" un citas.

"Dr.Pakalna tējas" ražotāji, šķiet, padomājuši par visām iespējamām šā dzēriena baudītāju vēlmēm un vajadzībām. Viena paciņa var maksāt no 96 santīmiem līdz 1 latam un pārdesmit santīmiem.

"Diētisks uzturs svara kontrolēšanai" ar zemeņu garšu. Ņem kārbu "Figur Drink", samaksā mazliet vairāk par 12 latiem un kādu laiku veikalā produkti nebūs jāpērk tik daudz kā iepriekš. Produkts "Gelenk-Nahrung" - lai locītavas labāk kustētos.