Kurzemes Vārds

10:32 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas dzintarā viesosies Londonas gospeļkoris

Edgars Lūsēns

Vakar kompānijas "Remix MM" šefs Aivars Hermanis, kurš ir "Liepājas dzintara" galvenais organizators, paziņoja šā gada festivāla programmu. "Liepājas dzintars" notiks no 9. līdz 11. augustam.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Aivars Hermanis, festivālā iecerētas divas muzikālās virsotnes. Par īpašu notikumu varētu kļūt atklāšanas koncerts, kas notiks ar 50 gadu jubileju svinošā, Liepājas skartā Zigmara Liepiņa daiļrades zīmi, jo programmā būs iekļauti mūziķa triju operu lielākie hīti, kurus izpildīs Jānis Sproģis, Mirdza Zīvere, Igo, Imants Vanzovičs, Aivars Brīze un Zane Gailīte. Bet festivāla galvenajā koncertā 10.augusta vakarā kā lielākās zvaigznes gaidāmi Londonas gospeļkora dziedoņi, kas, pēc Hermaņa sacītā, ir savā žanrā labākie Eiropā. Vēl šajā koncertā pirms britiem uz skatuves kāps Ingus Ulmanis ar savu grupu, Igo band & Linda Maruta no Kanādas, grupa "The Hobos" un kāda no Krievijas grupām, ar kuru festivāla rīkotāji iecerējuši vienoties šās nedēļas laikā.

Pārējais festivāls iecerēts pēc apmēram tādas pašas shēmas kā pagājušajā gadā. Proti, 9.augusta naktī interesentiem būs iespēja apmeklēt pasākumu "Amber dance party", kurā DJ Japānis uz skatuves aicinās grupas "BTH", "Boyza", "Device", kā arī mūzikas kanālā "MTV" uzspīdējušo dīdžeju Kenu Monervilu no Lielbritānijas.

10.augusts sāksies ar Māra Žigata vadīto "Liepājas dzintara" jauno grupu finālu, kur izlozes kārtībā par uzvarētāju lauriem cīnīsies liepājnieki no grupām "Dawntown" un "Loop!", kā arī grupas "Mame", "Mr.Case", "Exit" no Rīgas un Daugavpils grupas "Kyrky Martina" un "Disease".

Pēc jau minētā galvenā koncerta gaidāms pasākums "Live dance party", kas iecerēts kā dejas visām paaudzēm, un šajā koncertā spēlēs "J.Pavītols & Komersanti", "Keksi", "Pienvedēja piedzīvojumi" un grupa "Mitrohin's Master band".

Festivāla noslēguma dienā, 11.jūlijā, tradicionālajā bērnu koncertā kopā ar "Dzeguzīti" dziedās citi populāri pašmāju un Rīgas bērnu ansambļi, bet pēcpusdienā notiks radio "SWH" Priekšnama šovs, kurā kopā ar "Feik", "Mary Jane", "Recycle Projekt", "Sweetlife", "Oceanfall" uzstāsies "03" no Igaunijas. Bet vakara noslēguma koncertā tiks paziņoti konkursa uzvarētāji, un kopā ar viņiem spēlēs gan pagājušā gada Grand Prix ieguvēji grupa "Driving South", gan citi iepriekšējo gadu laureāti.