Kurzemes Vārds

16:18 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ja runā lelles tulkojuma nevajag

Daina Meistere

Festivālā "Uzziedi tavā un manējā Liepājā" vakar bija Bērnu diena. Saulīte pa zemes virsu ripoja, un zēni un meitenes ar prieku sportoja, uzstājās paši un skatījās priekšnesumus, arī piedalījās atrakcijās laukumā "Pablo bruģis", kur visu kopā lika un mazos izklaidēja Liepājas Leļļu teātra aktieri.

Svētkiem bija jauks, sirsnīgs akcents, viesi no Gēteborgas - leļļu teātris "Sesam" ar izrādi " Nina smilšu kastē", kuru bija iespējams parādīt ar Ziemeļvalstu dejas un teātra fonda finansiālu atbalstu. Darbība notika gan uz skatuves, kur līdzās lellītei darbojās divi dzīvie aktieri, gan uz balta palaga, kurā kā uz ekrāna darbojās lugas varoņi - meitenīte un zvēriņi.

Aktieri Šarlote un Kalle gan atvainojās, ka izrāde notikusi zviedru valodā. Tomēr mazie skatītāji visu bija ļoti labi sapratuši arī bez tulkojuma. To apliecināja arī trīs gadus vecā Katrīna, kas pastāstīja, ka viņai vislabāk patikusi vardīte, ka vēl tur bijusi meitenīte, kas spēlējās smiltīs, un tētis, mamma un pelīte. Un jaukas dziesmiņas!

Šarlote , Kalle un teātra vadītājs Mansurs apstiprināja, ka viņi Latvijā ir pirmo reizi. Sarunā abi aktieri teica, ka viņiem ar mazajiem skatītājiem veidojies labs kontakts. Arī pie viņiem Gēteborgā mēdzot notikt pilsētas svētki, taču Liepājā tie atšķiras ar daudzveidību, zviedri vairāk aizraujas ar rokmūziku un alus dzeršanu.

Strādājot kopā radošajās darbnīcās, zviedru leļļu teātra mākslinieki iepazinās ar kolēģu darba stilu. Radās ideja par kopprojektu, kuru varētu realizēt Sv.Trīsvienības baznīcā, izmantojot ērģeles, ēnu teātri un aktieru spēli.