Kurzemes Vārds

15:29 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pilsētas ielās uzdzīvo jaunākā paaudze

Edgars Džiguns

Saulaina un prieka pilna bija oranžā krāsā mālētā pilsētas Bērnu diena. Var spriest, ka nekādu lielo ažiotāžu tā neradīja, var domāt, ka interesentu aktivitāte bija nepietiekama. Tomēr nenoliedzami Liepājas pilsētas jaunākai paaudzei vakar nebija jāmeklē topoši atrakciju laukumi, jāizvērtē vecmāmiņu pacietība vai, nedod Dievs, jāpievēršas lielāka un mazāka mēroga blēņām. Vairāk nekā 200 skriet un braukt pratējiem bija iespēja piedalīties pilsētas ielās sarīkotajā stafetē, bet 24 komandas sacentās basketbola groza iekarošanas mākslā. Turklāt, lai piedalītos, pietika tikai ar vēlēšanos.

Sportošana sākās Rožu laukumā. Jaunieši un jaunietes trijās vecuma grupās sacentās par labākā groza bumbas spēlētāja titulu. "Kurzemes Vārda" uzmanību izpelnījās fakts, ka dalībnieki netika dalīti pēc piederības dzimumam – puiši un meitenes sacentās apvienotās grupās. Basketbola spēlēt prieks dzisa tikai vēlā pēcpusdienā, līdz ar vecāku darba dienas beigām.

Bet pie veikala "Paula" sācies, Liepājas ielās turpinājās un lielākā veikala autostāvvietā beidzās skriešanas, braukšanas un skrituļslidošanas maratons dažāda vecuma liepājnieku izpildījumā. Azartiski un orģināli – apmēram tā varētu vērtēt notikušo. Noslēgumā varēja vērot riteņbraukšanas paraugdemonstrējumus un tikties ar domubiedru, kas dzīvo uz jumta, – Karlsonu.

Kā atzina viens no organizatoriem, Sporta pārvaldes priekšnieks Pēteris Tervits, pasākumi kopumā vērtējami pozitīvi. "Vislielākais paldies jāsaka kārtības sargātājiem. Pašvaldības policisti un ceļu policisti bija modri, lai svētki bērniem noritētu bez starpgadījumiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības ekipāža, kas brauca līdzi skrējieniem un velobraucieniem, iztika bez savu tiešo pienākumu pildīšanas," stāstīja P.Tervits.