Kurzemes Vārds

16:34 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vai pludmalē vajadzīga atsevišķa zona nūdistiem?

VAIRA ANSONE, Centrālās slimnīcas Ķirurģijas nodaļas vecākā māsa

Esmu dzirdējusi, ka daļai cilvēku, kas apmeklē mūsu skaisto pludmali, traucē tas, ka daži atpūtnieki mīl sauļoties pilnīgi kaili un ka šādiem cilvēkiem vajadzētu ierīkot atsevišķu pludmales daļu, tā saucamo nūdistu pludmali. Man arī patīk bieži uzturēties pludmalē, un es arī esmu redzējusi šādus cilvēkus, tomēr mani viņi netraucē nemaz. Es uzskatu tā: vieta, kur cilvēks ir apmeties pludmalē, uz to brīdi viņam pieder, un citiem nav nekādas daļas, ko viņš tur dara. Cita lieta, ka ar savu rīcību un uzvedību nedrīkst traucēt pārējos. Man kā sievietei nav nekādu pretenziju, ja netālu no manis sauļojas sieviete bez apģērba. Ja viņai tā patīk, lai dara, kā pati vēlas. Jā, tas, ja turpat sauļotos kaili vīrieši, man būtu nedaudz nepatīkamāk, un tāpēc es paietu tālāk. Bet arī tas nenozīmē, ka tāpēc viņi nedrīkstētu to darīt.

Man šķiet, ka joprojām liela daļa mūsu cilvēku dzīvo aizspriedumos. Bet mēs taču esam tik dažādi. Visi cilvēki nespēj būt ne vienādi skaisti, ne slaidi, ne arī veseli, un tiem, kas tādi ir, jāspēj pieņemt un saprast, ka citi tādi nav. Man daļēji to pārvarēt palīdzēja laiks, kad viesojos ASV. Es ar lielu prieku vēroju, cik tur cilvēki ir iecietīgi cits pret cita ķermeni, un viņos tas, ka otrs ir daudz apjomīgāks vai citāds, neizraisa nekādu izbrīnu vai citas emocijas. Piemēram, tas, ja deviņdesmit gadu veca jaunkundze ir tērpusies šortos, nevienā nerada izbrīnu.

Ja spriežam, vai pie mums nevajadzētu ierīkot atsevišķu pludmales zonu nūdistiem, tad es domāju tā: diezin vai šajā zonā uzturēsies tikai un vienīgi kailsauļošanās entuziasti. Drīzāk jau to apmeklēs arī dažādi dīvaiņi, kas vēlēsies šos cilvēkus novērot, un tādā gadījumā šādam pasākumam nav nekādas nozīmes. Es esmu pārliecināta, ka vienīgais, kas pludmalē gan obligāti būtu jāievēro, ir savstarpējā pieklājība. Bet, ja kāds vēlas sauļoties kails un nevēlas, lai citi uz viņu skatās, ir taču iespēja paslēpties no citu acīm, jo pagaidām vēl mūsu pludmale nav tik pārpildīta, lai tajā neatrastu brīvu vietiņu.