Kurzemes Vārds

07:35 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sudmaliņas iegriezīsies arī Liepājā

Indra Imbovica

Liepāja šogad savu pilsētas svētku laikā uzņem daudz viesu ne tikai no Latvijas, bet arī no ārvalstīm dažādos sarīkojumos. Viens no tiem ir 5.starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas", kura divas pēdējās dienas un lielais noslēguma koncerts notiks Liepājā.

Sestdien dejotāji sniegs koncertus Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā. Liepājā iebrauks 21 tautas deju kolektīvs no Rēzeknes, Valmieras, Priekuļiem, Stāmerienas, Kuldīgas, Alūksnes, Rīgas, Suntažiem, Daugavpils, Limbažiem, Jelgavas, Garkalnes, Cēsīm un Aizkraukles, kā arī tāli viesi no deviņām valstīm - Vācijas, Kipras, Ungārijas, Rumānijas, Šveices, Togo (Āfrika), Krievijas, Polijas, Meksikas un Horvātijas (Latvija ir desmitā festivālā pārstāvētā valsts). Jau pulksten 13 notiks koncerti pie tirdzniecības centra "Sala XL", pēc pāris stundām - Karostas parkā 7.starptautiskajos Ziedu svētkos, bet vēl pēc stundas - Rožu laukumā.

Svētdien festivāla noslēguma diena pilnīgi risināsies Liepājā. Sākot ar pulksten 14, deju ansambļi uzstāsies Rožu laukumā, kur reizē ar vairākiem latviešu kolektīviem savas dejas rādīs šveicieši un afrikāņi no Togo. Karostas parkā - arī krievu ansamblis "Pēterburgas suvenīrs", pie "Salas XL" citu vidū - poļi un meksikāņi, pie tirgus "Rāmava" - arī Rumānijas ungāri, bet Jūrmalas parkā pie "Bangas" - horvāti, rīdzinieki, limbažnieki un aizkrauklieši.

Krāšņs un atraktīvs solās būt svētku gājiens, kas pulksten 17.30 sāksies Jūrmalas parkā un cauri pilsētai virzīsies uz festivāla noslēguma koncertu ledushallē.