Kurzemes Vārds

07:08 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pirms pakāršanās pats sevi sasien

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva informēja, ka kādā dzīvoklī Ugāles ielā 4 atrastas jauna vīrieša mirstīgās atliekas. Tiesu medicīnas eksperts un policijas izmeklētāji secinājuši, ka vīrietis no dzīves bija nolēmis šķirties labprātīgi pakaroties. Neparastu šo faktu darīja tas, ka līķim bija sasietas gan rokas, gan kājas.

Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja policijā, pēc rūpīgas notikuma vietas apskates un pierādījumu analīzes ir secināts, ka vīrietis nāvē gājis tiešām labprātīgi un nekādas krimināla rakstura pazīmes faktā nav saskatāmas. Detalizēti izpētot notikuma vietu, ir konstatēts, ka durvis bija noslēgtas no iekšpuses, nav bijušas iespējas arī kādai personai izkļūt no dzīvokļa. Tāpat speciālisti rūpīgi izpētījuši mezglus un sējuma veidu, pēc kura var noteikt, vai sasiešanas procesā kāds nav piepalīdzējis. "Ja cilvēks pats ir sasējis sev rokas un kājas, tad, policijas speciālistam uzspiežot attiecīgajā vietā uz mezgla, tam vajadzētu ļoti viegli atraisīties. Tā notika arī šajā gadījumā, tāpēc, ņemot vērā visus apstākļus, varam paziņot, ka tā tiešām ir pašnāvība," apgalvoja E.Guseva. Notikuma vietā nav atrasta atvadu vēstule, kurā 1982.gadā dzimušais Sergejs pamatotu savu lēmumu.

Šādi gadījumi notiekot ļoti reti. Agrāk ir bijušas pašnāvības, kurās cilvēki pirms nāves paši sev sasien kājas un rokas. Katrs gadījums gan ir īpatnējs un jāskata atsevišķi, taču lielākoties pašnāvnieks, sasienot sev ekstremitātes, ir vēlējies nodrošināties, ka izdzīvošanas instinkts neņems virsroku. Nereti gadoties, ka cilvēki ar vājāku raksturu pēdējā brīdī pirms pašnāvības tomēr pārdomā. "Šādi sasietas rokas un kājas rāda, ka cilvēks tā darījis, lai pēdējā brīdī nepārdomātu un sākotnējo apņemšanos izpildītu līdz galam," skaidroja policijas preses dienestā.

Policijas datu bāzē 1982.gadā dzimušais Sergejs pirms vairākiem gadiem reģistrēts saistībā ar kādu nenozīmīgu noziegumu.

Nošaujas ar personisko ieroci

Otrdien savā dzīvoklī Priekulē, Liepājas ielā 1, atrasts nošāvies 1978.gadā dzimušais Aigars. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Preses dienestā, izmeklēšanā ir noskaidrots, ka krimināla rakstura pazīmes šajā gadījumā nav konstatētas, vīrietis no dzīves nolēmis šķirties labprātīgi. Pašnāvībai izmantots personiskais ierocis "Star". Vīrietim bija visas nepieciešamās ieroča nēsāšanas atļaujas, jo viņš strādāja uzņēmumā "Liepājas apsargs".

SIA "Liepājas apsargs" Apsardzes departaments vadītājs Kaspars Dzērve sarunā ar "Kurzemes Vārdu" savu bijušo darbinieku raksturoja kā ļoti atbildīgu un nopietnu, ar kuru nekad iepriekš problēmas un domstarpības nav radušās. "Mēs vēl iepriekšējā dienā satikāmies, pārrunājām, kur viņam vajadzēs dežurēt rallija laikā, jo mēs arī tur nodrošināsim kārtību. Nekas nerādīja, ka viņu nomāktu kāda problēma," atceras K.Dzērve. Viņš pieļāva, ka pašnāvības iemesls meklējams drīzāk privātajā dzīvē, nevis darba problēmās.

Kārtējā avārija Liepājas rajonā

Liepājas rajonā atkal reģistrēta avārija, kurā cietis automašīnas vadītājs. Pirmdienas vakarā ap pulksten 21, braucot pa Apriķu - Cīravas - Medzes ceļu, automašīnas VAZ2101 vadītājs, 1962.gadā dzimušais Juris P. nebija izvēlējās drošu braukšanas ātrumu, un mašīna ietriecās ceļmalā kokā. Cietušais ievietots Aizputes Zonālajā slimnīcā.

Uzietā ļergas fabrika strādājusi īpaši ražīgi

Jau rakstījām, ka Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ekonomikas policijas darbiniekiem 5.jūlijā izdevās atklāt līdz šim Liepājā lielāko nelegālā alkohola ražotni, kas bija ierīkota privātmājā, Priežu ielā 48. Tagad policijas darbiniekiem izdevies noskaidrot arī ļergas rūpnīcas īsto īpašnieku, ir arī vairāk zināms par ražotāja ekonomiskajām aktivitātēm.

Kā informēja Policijas pārvaldes Preses dienestā, ražotnes īpašnieks ir 1960.gadā dzimušais Aivars G., kas līdz šim no policijas bija slēpies. Viņam sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli par alkoholisko dzērienu un spirta tirdzniecību neatļautās vietās, par alkohola uzglabāšanu bez tā kvalitāti apliecinošiem dokumentiem, kā arī par "Ar akcīzes nodokli apliekamo preču uzglabāšanas un pārvadāšanas noteikumu" pārkāpumu.

Salīdzinājumā ar citām nelegālā alkohola ražotnēm Priežu ielas rūpnīcā gatavots augstas kvalitātes dzēriens, un arī pats ražošanas process bija rūpīgi izplānots. Uz to norāda ražotnē atrastā jēlcukura daudzums, kuru, kā pieļauj policisti, ražotājs ir iepircis kādā no mūsu valsts cukura ražošanas uzņēmumiem. Šī versija vēl tiek pārbaudīta.

Ļergas tvaicētava Priežu ielā darbojusies aptuveni divus gadus, un šajā laikā piedzīvojusi arī pamatīgu izaugsmi, par ko rāda mājā atrastie vecie nelegālā alkohola ražošanas katli, kas tagad nomainīti ar ekonomiskākiem un jaudīgākiem. Ir noskaidrots, ka no šīs ražotnes nelegālais alkohols tālāk izplatīts vairāk nekā 100 tirdzniecības punktos gan Liepājā, gan rajonā.