Kurzemes Vārds

06:43 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pieklājīgie autovadītāji saņem katalogus

Ints Grasis

Vakar Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotās un valsts policijas atbalstītās akcijas "Pieklājības nedēļa autovadītājiem" gaitā Liepājā pieklājīgajiem autovadītājiem tika dāvāti ap 30 jaunākie autokatalogi. Bet tie, kas pie gājēju pārejām nebija tik vērīgi vai pat ignorēja satiksmes noteikumus, saņēma "Ceļu satiksmes noteikumu" grāmatiņas un brošūras par transportlīdzekļu vadītāju administratīvo atbildību.

Kā sacīja CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Anrijs Balčus, šogad vislielākā uzmanība pievērsta tam, kā šoferi rīkojas pie gājēju pārejām. Galvenais akcijas nolūks bija vēlreiz pievērst šoferu uzmanību tam, ka satiksmes noteikumi nosaka priekšroku gājējiem, ja viņi šķērso brauktuvi tam piemērotā vietā.

Kā novēroja "Kurzemes Vārds", tranzītielās, kur automašīnu ātrums ir lielāks un gājēju mazāk, visbiežāk šoferi tomēr nerespektē gājēju tiesības. Bet pilsētas centrā gājējiem no braucēju puses tiek pievērsta lielāka uzmanība. Arī A.Balčus atzina, ka šoferu attieksme pret gājējiem nav viendabīga, arī cilvēku atbildības līmenis, vadot mašīnu, kas ir paaugstinātas bīstamības avots, ir atšķirīgs.