Kurzemes Vārds

11:03 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Suņu laukumiem eju apkārt ar līkumu

MARITA EVERTE, zelta retrivera saimniece

Mana kā suņa saimnieces attieksme pret suņu pastaigu laukumiem nav pārprotama. Jā, šajos laukumos suni oficiāli drīkst palaist izskrieties bez pavadas un pat arī bez uzpurņa. Taču to drīkst darīt absolūti visu suņu saimnieki, līdz ar to šajos laukumos galvenokārt plosās agresīvie suņi, tādi kā dobermaņi u.c. Pūdeļi, zelta retriveri un citi miermīlīgie suņi, arī veci suņi cieš no šo dzīvnieku plosīšanās. Vairākas reizes esmu mēģinājusi vest savu suni uz šo pastaigu laukumu, bet tur mans suns divas reizes tika sakosts. Kad mēģināju iebilst, agresīvo suņu saimnieki apgalvoja, ka neko nevarot ar savējo izdarīt. Manuprāt, ja suns neklausa saimniekam, tad to nekur nedrīkstētu laist savā vaļā, arī šādā speciālā laukumā ne. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka nav stulbu suņu, ir tikai stulbi saimnieki, kas savus suņus sabojā. Taču, ja reiz esi izaudzinājis zvēru, tad turi to būrī!

Zelta retrivers principā nav agresīvs, un suņu laukumā mana kucīte ir šausmās, spiežas pie žoga un trīc. Tā nobiedēts, arī miermīlīgs suns var kļūt īgns un agresīvs, var iekost otram sunim, bet līdz ar to tas jau ir parakstījis sev nāves spriedumu, jo lielie un agresīvie suņi viņu nokodīs. Tāpēc neatzīstu šos laukumus un metu tiem līkumu. Dažreiz, kamēr policisti neredz, palaižu savu suni izskrieties pa krūmiem.

Jā, tā ir problēma, ka pilsētā nav kur palaist pastaigā suni, taču būs mazāk sarežģījumu, ja pirms suņa iegādāšanās noskaidrosit, kāpēc viņš jums ir vajadzīgs. Ja mīlestībai, tad nepērciet lielos suņus, kuri radīti, lai skrietu apkārt un ganītu lopus, varbūt jums pilnīgi pietiek ar klēpja sunīti. Ja vajadzīgs sargs, tad viņam arī jādzīvo pie mājas un jāsargā. Ja jūsu suns ir ģimenes draugs, tad viņš ir draugs visiem, un no tāda suņa nav jābaidās. Diemžēl cilvēkiem nav zināšanu, un, tikai ieraugot vien suni, kas skrien savā vaļā, viņi jau ņem rokā koku.