Kurzemes Vārds

19:36 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Sveic Liepājas rallistu komandu

Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks pirmdien, tiekoties ar Liepājas pilsētas komandu un citiem Eiropas čempionāta posma autorallijā "Kurzeme – 2002" dalībniekiem no Liepājas, izteica pateicību par viņu veiksmīgo startu aizvadītajās sacensībās. Liepājas pilsētas komanda (trīs ekipāžas: Mārtiņš Būčiņš un Gunārs Francis, Viktors Lebedevs un Māris Deklaus, Mareks Okmanis un Gints Valkovskis) ieguva 1.vietu komandu ieskaitē un pašu varenāko šo sacensību kausu. Atmiņai no pieņemšanas gan pilsētas komandas dalībnieki, gan citi Liepājas autorallisti nofotografējās ar izcīnīto balvu un tukšoja pa šampanieša glāzei. U.Sesks aicināja mūsu autosportistus izteikt priekšlikumus, kā pilsētas komandai piesaistīt līdzekļus. Latvijas Autosporta federācijas prezidents Dainars Dambergs izteica pateicību par pašvaldības ieinteresētību sniegt arī savu atbalstu autosporta attīstībā. Bet U.Sesks uzsvēra, ka Liepājas komandas uzdevums Latvijas čempionātā autorallijā ir iegūt visaugstākās vietas.

Atļauj izzāģēt kokus

Pirmdien uz kārtējo sēdi pulcējās pašvaldības Apstādījumu uzraudzības komisija. Šajā reizē tā izbrauca uz vairākām adresēm, no kurām bija saņemti pieteikumi ar lūgumu atļaut izzāģēt kokus. Vislielāko koku skaitu – 12 papeles, liepas un kļavas – tika atļauts izzāģēt 31.arodvidusskolas teritorijā, kur tas nepieciešams sakarā ar apjomīga ēkas rekonstrukcijas projekta īstenošanu. Divus vītolus vajadzēs izzāģēt pie Vērnieku upītes, kur tiek tīrīti notekūdeņu grāvji, bet septiņas papeles komisija atļāva izzāģēt Cietokšņa ielā zemessargu apsaimniekotajā teritorijā, kur paredzēts izvietot apjomīgas cisternas.

Latviešu biedrības nams saņēmis dāvinājumu

SIA "Latviešu biedrības nams" no partijas "Latvijas ceļš" dāvinājumā saņēma 10 000 latu ar mērķi par šo summu iegādāties skaņas un gaismu aparatūru. Jāpiebilst, ka šo projektu Pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāja Iveta Ļesina izstrādāja un iesniedza "Latvijas ceļam" jau pērn un finansējums tika iekļauts šā gada pašvaldības budžetā. Partijā darbojas liepājnieki, kuri spējuši savus biedrus pārliecināt praktiski atbalstīt Liepājas lielāko kultūras centru. Pilsētas svētku izskaņā Liepājā ieradās šās frakcijas deputāti Saeimā – Ivars Godmanis, liepājnieki Guntis Dambergs, Linards Muciņš u.c., lai Latviešu biedrības namā neformālā gaisotnē iepazītos ar iegādāto apskaņošanas un gaismu aparatūru. Ar to plašajām programmēšanas un pielietojuma iespējām klātesošos detalizēti iepazīstināja SIA "Latviešu biedrības nams" pārvaldnieks saimnieciskajos jautājumos Miks Tiļugs.

Pedagogi mācās mācīt

Pedagoģijas akadēmijā rit Pieaugušo izglītības centra rīkotie kvalifikācijas celšanas kursi skolotājiem – "Pedagoga profesionālās darbības pamatkurss pedagoģijā un psiholoģijā". Interesenti iepazīstas ar izglītības reformu un politiku mūsu valstī, ar audzināšanas teoriju un metodēm. Skolotāji kompetentu speciālistu vadībā apgūst mācīšanas teoriju, didaktiskos modeļus, iepazīst bērnu un jauniešu psiholoģiju, runā par pedagogu darbības lomu, pienākumiem un pamatfunkcijām. Lekcijas lasa valsts izglītības inspektors G.Petris, LPA mācībspēki A.Līdaka, R.Ozola, A.Lanka, V.Zēlerte, I.Neimane.

Vakar mediķi vēl nezināja, vai streikos

Paredzēts, ka šoceturtdien jānotiek Latvijas mediķu otrajam streikam. Pirmais bija 20.jūnijā, un Liepājas mediķi tajā nepiedalījās, bet atbalstīja to morāli, jo viņiem nebija izveidota sava arodbiedrība. Šobrīd tas ir noticis, taču vakar vēl nebija skaidrs, vai streiks notiks. Kā "Kurzemes Vārdam" sacīja Centrālās slimnīcas arodbiedrības priekšnieces vietniece Sandra Āboma, tas, vai streiks notiks, būs atkarīgs no tā, ko šodien izlems Rīgā. Līdz šim nopietna vienošanās par mediķu prasību izpildi par algu paaugstināšanu nav panākta, un tāpēc ļoti ticams, ka mediķi streikos atkal, un tādā gadījumā streikā varēs piedalīties arī liepājnieki.

Jauni uzņēmēji

Pēc oficiālajiem datiem, jaunu uzņēmējdarbības sabiedrību izveide Liepājā kļuvusi lēnāka, ja šo procesu salīdzina ar pērno gadu. Taču, pēc Komercreģistra un Uzņēmumu reģistra ziņām, kopš jūlija nodibinātas veselas astoņas sabiedrības. Tās ir SIA "AlfaLat", "Termoservis", "Jūsu reklāma", "R.E.O.S.", "El-Sate". Divas sabiedrības reģistrētas rajonā – "Papes Čakstes" Rucavas pagastā un "Medzes komponents" Medzes pagastā. Šo pulku papildina individuālās komersantes "Haritonovas šūšanas darbnīca" Liepājā. Regulāri tiek grozīti esošo uzņēmumu statūti.