Kurzemes Vārds

04:55 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Montai Reinfeldei var paveikties loterijā

Pilsētas tenisa laukumos sākušās ETA turnīra pamatsacensības. Jau zināms, ka vietu tajā bez piedalīšanās kvalifikācijā nodrošinājuši 9 Liepājas jaunie tenisisti. Bet spēlēs par vietu pamatturnīrā no liepājniekiem vislabāk veicās Montai Reinfeldei, kura spēja pārvarēt pirmās divas kārtas, bet spēlē par vietu četrniekā piekāpās Volhai Duko no Baltkrievijas. Kā pastāstīja turnīra galvenais tiesnesis Mārtiņš Jaunzems, Reinfeldei ir iespēja turpināt sacensības. Ja kāda no pamatturnīrā pieteiktajām spēlētājām neierodas, tad četras trešajā kārtā zaudējušās savā starpā izlozē, kura turpinās sacensības. Līdz šim katru gadu ir bijusi tāda iespēja.

Zēniem konkurence bija lielāka, un nevienam liepājniekam nav izdevies tikt to sportistu vidū, kas turpina sacensības. Tradicionāli kvalifikācijā dominēja baltkrievi.

Juniori atzīst dienvidnieku pārākumu visos rādītājos

Eiropas junioru čempionātā basketbolā Latvijas izlase ar 56:73 piekāpusies Grieķijai. Liepājnieks Arturs Štālbergs nospēlēja 25 minūtes un guva 8 punktus (ceturtais labākais rādītājs komandā). Komandas vecākais treneris Varis Krūmiņš zaudējumu skaidro ar (ne)precizitāti tālmetienos (18,75 procenti). Interesanti, ka Latvijas izlase visā spēlē izmetusi 32 tālmetienus un tikai par četriem vairāk (36) divu punktu metienus. Acīmredzot tiešā groza tuvumā latviešiem nav bijis ko darīt. To varētu izskaidrot ar auguma pārsvaru. Salīdzinot abu komandu pieteikumus, Latvijas izlase vidēji ir gandrīz par 7 cm īsāka.

Notikusi "Aldara" Latvijas kausa astotdaļfināla izloze

Kļuvis zināms, ka "Liepājas metalurga" futbola komandas pretinieki pirmajā kārtā būs FK "Multibanka". Šī komanda spēlē Latvijas čempionāta 1.līgā un pēc aizvadītajām 7 spēlēm atrodas 5.vietā turnīra tabulā. Spēļu dienas un laiks tiks saskaņoti un paziņoti 22. jūlijā.

Tikmēr mainīts "Liepājas metalurga" nākamās spēles norises laiks un vieta. Mūsējie ar FK "Valmiera" spēlēs 21.jūnijā pulksten 18 Liepājas "Daugavas" stadionā. Tikmēr izskatās, ka skandāls, kas raisījās pēc iepriekšējās metalurgu spēles ar līderiem FK "Ventspils" savā laukumā, tomēr izčākstēs. Jo gan spēles inspektors, gan Futbola federācijas amatpersonas uzskata, ka mača tiesnesis Romāns Lajuks rīkojies pareizi, ļaujot Katasonovam pabeigt uzbrukumu, kurā tika izlīdzināts rezultāts. Aizmugures stāvokļa šajā situācija neesot bijis, jo, pirms bumba nonāca pie Katasonova, pēdējais to skāra ventspilnieks, un aizmugures stāvoklis šādā gadījumā pēc noteikumiem netiek fiksēts. Turklāt ventspilnieki ne tikai neiesniedza protestu paredzētajā laikā, bet nemaz to nevarēja iesniegt vai, precīzāk runājot, tā iesniegšanai nebūtu jēgas, jo čempionāta reglaments paredz, ka protests nevar tikt iesniegts par gūtajiem vai negūtajiem vārtiem.

Trešajā posmā 3.vieta kopvērtējumā

Aizkrauklē noticis Latvijas čempionāta 3.posms ūdens motosportā. Sporta kluba "H20 sports" sastāvā piedalījās trīs sportisti. Ēriks Ķiepe-Kipge izcīnīja 2.vietu (0-500 klasē), Silvestrs Palaps - 3.vietu (JT-250 klasē), bet Lauris Gūtmanis ierindojās 4.vietā (SN-350 klasē). Kopvērtējumā "H20" ieguva 3.vietu.

Veiksmīgi starti olimpiskajā pilsētā

Ar septiņām medaļām no Austrijas Insburkas pilsētas atgriezušies septiņi Liepājas vieglatlēti. 21.Eiropas jaunatnes vieglatlētikas spēlēs piedalījās sportisti no Vācijas, Čehijas, ASV, Polijas, Francijas, Austrijas un Latvijas.

Kā pastāstīja liepājnieku treneris Jēkabs Kupšis, brauciens izdevies ļoti skaists. Sacensības rīkotas augstā līmenī, un rīkotāju attieksme pret visu valstu sportistiem bijusi patīkama. Ar rezultātiem J.Kupšis ir apmierināts, turklāt visi mūsu vieglatlēti startējuši veiksmīgi.

Pie medaļām šoreiz tika:

Irina Štūla-Pankoka - 1.vieta 1000 m (2:58,9 - jauns personiskais rekords);

Noris Heidmanis - 1.vieta šķēpa mešanā; 3.vieta diska mešanā;

Raivo Korotkovs - 1.vieta 3000 m (9:50,7 - jauns personiskais rekords);

Andris Bardulis - 2.vieta augstlēkšanā (1,85 m); 2.vieta tāllēkšanā (5,98 m) - abās disciplīnās jauni personiskie rekordi;

Ieva Luika - 2.vieta 100 m.