Kurzemes Vārds

04:35 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Rakstītie un nerakstītie likumi

Tikko aizvadījām garāko no garākajām - pilsētas svētku nedēļu. Liepājnieki un viesi, kas sekoja līdzi svētku programmai, droši vien pamanīja, ka reizi pa reizei tajā parādās apzīmējums "Pablo bruģis". Šajā vietā notika koncerti, uzstājas leļļu teātris, ielu muzikanti no Francijas, cirka studija, tur tika svinētas kāzas dažādu tautu tradīciju garā utt., u.t.jpr. Un visiem liepājniekiem bija pilnīgi skaidrs, par kuru Liepājas stūri ir runa. Bet, vai tikpat viegli sameklēt "Pablo bruģi" bija arī pilsētas viesiem? Ja ciemiņi griezās pēc padoma pie kāda liepājnieka, tad droši vien problēmu nebija, bet, ja ciemiņš sadomātu nosaukumu "Pablo bruģis" meklēt kādā pilsētas kartē vai plānā, tad gan viņš būtu pārsteigts, ka tādas vietas Liepājā oficiāli nemaz nav.

Tā arī ir - kopš durvis vērusi jaunā kafejnīca ar visai pagaro, bet oriģinālo nosaukumu "Latvijas pirmā rokkafejnīca" (ka nosaukums ir tieši tāds, apliecināja viens no kafejnīcas saimniekiem Raivo Mediņš), "Pablo bruģa" vairs nav. Faktiski tas neeksistē kopš brīža, kad, beidzoties pagājušās vasaras sezonai, darbu beidza arī mūzikas kluba "Pablo" vasaras kafejnīca "Pablo bruģis".

Tātad kafejnīcas ar šādu nosaukumu vairs nav, bet nez kādēļ nosaukums "Pablo bruģis" tautai palicis piemiņā, un laukums, kur tā kādreiz atradās, joprojām tiek saukts "Pablo bruģa" vārdā. Neko labāku nav varējuši izdomāt pat svētku rīkotāji - Pilsētas domes ierēdņi, kas arī lieto to pašu, pašvaldības nesankcionēto, nosaukumu.

Gadījums ar "Pablo bruģi" Liepājas vēsturē nebūt nav vienīgais. Gluži tāds pats ir stāsts par Siena tirgu. Kurš gan Liepājā nezina, kur atrodas Siena tirgus?! To zina katrs bērns, taču, stingri oficiāli ņemot, Liepājā tādas vietas nav. Visiem namiem, kas atrodas Siena tirgū, adrese ir - Kuršu ielā.

Varbūt, lai nemaldinātu svešiniekus un legalizētu neoficiālos nosaukumus, deputātiem būtu vērts pieņemt kādu lēmumu, kas nerakstītos likumus padarītu par rakstītiem?

Sarmīte Pujēna