Kurzemes Vārds

05:14 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Puķīt rāvu dziedādama, kroni pinu dancādama!

Indra Imbovica

Latvija ir vairāk ziemeļu zeme, un mēs, liepājnieki, kā jūras piekrastes ļaudis esam pieraduši gan pie lieliem vējiem, gan straujām laika maiņām. Reti tiekam lutināti ar ilgstoši jauku un siltu laiku, tādēļ par saules dāsnumu ne tikai priecājamies, bet to izbaudām. Un, ja pa starpu mīlīgs lietutiņš parasina, tad arī to pieņemam kā Dieva dāvanu un nebēgam patvērumu meklēt.

Šā vasara ir īpaši dāsna ar saulainu, pat karstu laiku. Meteorologi secina, ka dabā viss plaukst, zied un nogatavojas vismaz par divām nedēļām agrāk. Vasara ir viducī, bet dārzos, šķiet, jau visas puķes izplaukušas, liepas noziedējušas, ķirši tūlīt jau būs apēsti, bet āboli un bumbieri ienāksies, augustu nesagaidījuši.

Iespējams, tieši tāpēc 7. ziedu svētkos Karostas parkā floristi savās kompozīcijās šogad ne tik daudz bija izmantojuši puķes, cik visdažādākos dabas materiālus - dadzīšus, labības skariņas, smildziņas, klūdziņas, lapiņas, sūniņas, zaļos āboltēnus, pat mazas kāpostgalviņas utt. Bet tur, kur bija lielziedu puķes, piemēram, baltās lilijas, floristi tās katru atsevišķi bija rūpīgi salikuši mēģenēs, lai ilgāk turētos svaigas. Vai tas būtu profesionāls florists, vai amatieris, kuram patīk lietas skaisti sakārtot, viņš pat no nekā pratīs uzburt brīnišķīgas kompozīcijas. Tomēr ziedu kārtojumi jaukā vasaras pilnbrieda laikā un parka zaļajā svaigumā ļauj priecāties gan lielam, gan mazam.