Kurzemes Vārds

05:53 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zaļais centrs jaunās telpās

Sarmīte Pujēna

Šajā vasarā negribētus Jurģus piedzīvojis Liepājas Zaļais centrs, kas reizē ir arī Latvijas Vides aizsardzības kluba Liepājas nodaļa. Tā ir vienīgā organizācija Kurzemē, kas savu iespēju robežās pievērš uzmanību vides izglītībai.

Līdz šim Zaļais centrs atradās Pedagoģijas akadēmijas galvenās ēkas pirmajā stāvā, jaunā adrese - akadēmijas mācību korpusā, Kūrmājas prospektā 13, un tā ir neliela verandiņa, kas piemērota darba telpām.

Jaunā mājvieta ir uz pusi mazāka nekā iepriekšējā. Zinot, cik pieblīvētas bija Zaļā centra vecās telpas (pārvākšanās uz jauno mājvietu vien aizņēma veselu nedēļu), nav saprotams, kā Zaļais centrs satilpinās jaunajās telpās savu apjomīgo bibliotēku, kurā netrūkst unikālu resursu, grāmatu, kas Latvijā ir tikai vienā eksemplārā. Centra vadītāja Inese Eistere, kas jau desmit gadu brīvprātīgi un bez atlīdzības dara šo darbu, atzina, ka arī viņa nesaprot, kā to izdarīt. Savā laikā esot runājusi ar akadēmijas vadītājiem, vai uz vestibila rēķina nevarētu nedaudz paplašināt Zaļā centra telpas, bet tagad būs jāsamierinās ar vēl mazākām telpām nekā iepriekšējās.

Lai gan satriekta par šādu pavērsienu, I.Eistere tomēr ir pateicīga Pedagoģijas akadēmijas vadītājiem par to, ka Zaļais centrs nav vispār izlikts uz ielas. Paldies jāsaka arī uzņēmējam I.Kesenfeldam, kas neliedza materiālus, lai jaunās telpas varētu izremontēt.

I.Eistere ir pārliecināta, ka šādā pabērna lomā nevalstiskās organizācijas, pie kurām pieskaitāms arī Zaļais centrs, lielā mērā ir valsts attieksmes dēļ, kas neaizsargā un nedod iespēju šīm organizācijām elpot.