Kurzemes Vārds

02:19 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Palielinās dzērumā gūto traumu skaits

Kristīne Pastore

Raksturojot aizvadītos svētkus, Centrālās slimnīcas Traumpunkta vecākā feldšere Ērika Cicene un Neatliekamās medicīniskās palīdzības galvenais ārsts Aleksandrs Osipovs sacīja: tie atkal bija nodzeršanās svētki! Par to liecina cietušo skaits, kam vajadzēja sniegt palīdzību. Vairums cilvēku bijuši alkohola reibumā. Otra nopietna problēma, kas satrauc mediķus: bērnu nometņu audzinātāji atsakās no palīdzības negadījumos cietušiem bērniem.

Svētku pēdējā sestdienā un svētdienā Traumpunktā nogādāti attiecīgi 51 un 47 cilvēki. Kā sacīja slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds, vakarrīt slimnieki, kas atradās Reanimācijas nodaļā, visi ievainojumus guvuši dzērumā. Viens no viņiem, piemēram, reibumā sajaucis pudeles un kārotā stiprā malka vietā iedzēris etiķa esenci. Līdzīga situācija gan Traumatoloģijas, gan arī Ķirurģijas nodaļā.

A.Osipovs sacīja, ka kopš maija aizvien biežāk cilvēkus sakož suņi. Un arī tas lielākoties notiek, kad iereibušais grib ar suni paspēlēties. Kāds traģisks gadījums, kas gan nebija saistīts ar alkohola lietošanu, noticis pagājušajā piektdienā - Priežu ielā kādai sievietei, kura nākusi no veikala, uzbrucis nepazīstams suns un izkodis gabalu lūpas. Iespējams, ka iemesls uzbrukumam bija tas, ka sieviete somā nesa desu. Viņa nogādāta ārstēties Mikroķirurģijas centrā.

Pēdējā laikā vairāki cilvēki nogādāti arī Valsts apdegumu centrā. Viens no tiem ir kāds bērns, kas sestdien jūrmalā guvis smagus kāju apdegumus no viltus dzintara. Kā stāstīja Ē.Cicene, uzliesmojums noticis, kad bērns, brītiņu paturējis atradumu rokā, nometa to smiltīs. Apdegumu centrā jāārstējas arī kādam vīrietim, kas dzērumā gultā smēķējis, aizdedzies un apdedzinājis roku, kuru, kā sacījuši centra mediķi, diezin vai izdošoties glābt. E.Freidenfelds minēja, ka pēdējā laikā vairāki smagi applaucēšanās gadījumi radušies, kad mazi bēni, kas tikko sāk staigāt, pieiet pie galda un uzlej sev virsū karstu kafiju vai ko citu.

Pie tā, ka no palīdzības atsakās piedzērušies, mediķi jau ir pieraduši, taču šās vasaras pārsteidzošs jaunums esot tas, ka ievietot slimnīcā traumas guvušus bērnus atteikušās vairākas bērnu vasaras atpūtas un sporta nometņu audzinātājas. Divos gadījumos bērni bija guvuši smadzeņu satricinājumu, taču audzinātājas parakstījušās, ka ir brīdinātas par sekām, un ārstēties slimnīcā bērnus nav atstājušas. Viena no viņām pat solījusi iesūdzēt mediķus par to, ka nerekomendē bērnam ambulatoru ārstēšanu. Otra aizbildinājusies, ka nometnē ir vēl citi bērni un viņa nevarot tos atstāt bez uzraudzības. E.Freidenfelds atgādināja: audzinātājai nav jāsēž bērnam slimnīcā klāt, viņus uzrauga personāls.