Kurzemes Vārds

03:16 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Čehu vieskoncerts Sv.Trīsvienības baznīcā

Indra Imbovica

Ceturtdien pulksten 18 Sv.Trīsvienības baznīcā vieskoncertu sniegs čehu ansamblis "Inegal". Pirmo reizi Liepājā uzstāsies šā ansambļa dibinātāji diriģents un ērģelnieks Adams Viktors un dziedātāja (soprāns) Gabrielea Viktorova-Eibenova. Šo projektu atbalsta Pilsētas dome, Čehijas vēstniecība Latvijā un čehu aviokompānija "Czech Airlines". Mūziķu programmā būs gan zināmi, gan arī nedzirdēti skaņdarbi: B.Martinu "Virgīlija", A.Dvoržāka "Bībeles dziesma", L.Janāčeka "Solokoncerts ērģelēm", H.M.Gorecka "O, Domina nostra", M.Rēgera "Fantāzija". Ansamblis "Inegal" pārstāv Čehijas jaunākās paaudzes talantīgos mūziķus, kas pievērsušies 17. un 18. gadsimta Eiropas mūzikas autentiskai interpretācijai. Tomēr viņu koncertos tiek atskaņoti arī romantiskās un modernās mūzikas skaņdarbi. Ansamblim "Inegal" iznākuši vairāki kompaktdiski.

G.Viktorova-Eibenova kā talantīga jaunākās paaudzes dziedātāja, kā soliste piedalījusies tādos pazīstamos Eiropas valstu mūzikas festivālos kā "Prāgas pavasaris", "Europlia" Briselē, Brižes senās mūzikas festivāls u.c. Viņa koncertējusi kopā ar Čehijas filharmonijas orķestri, saņēmusi radoši pētniecisko stipendiju Lielbritānijā, papildinājusies pie profesores L.Timiškovas, ierakstījusi 12 CD, kā arī veikusi radio un TV ierakstus.

A.Viktors absolvējis Prāgas konservatoriju, turpinājis studijas pie vairākiem profesoriem maģistrantūrā. Mūziķi īpaši interesē vēsturiskās ērģeles un to saglabāšana. Viņš aktīvi iesaistījies projektā "Ērģeles kā Eiropas kultūras mantojums" un sarakstījis virkni publikāciju par šo tēmu, tāpēc viesošanās mūsu Sv.Trīsvienības baznīcā nav nejauša. Kā diriģents un ērģelnieks A.Viktors apceļojis daudzas Eiropas valstis, veicis virkni ierakstu radio un TV. Piekto gadu viņš strādā par ērģeļmūzikas pasniedzēju Pilzenes konservatorijā.

Trešdaļa autovadītāju nerespektē gājēju tiesības

Kā informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Džoanna Eglīte, ir apkopoti akcijas "Pieklājības nedēļa autobraucējiem" rezultāti. Akcijas laikā pastiprināta uzmanība tika pievērsta tam, vai autovadītāji ievēro satiksmes noteikumus pie gājēju pārejām. Apkopotie rezultāti rāda, ka, lai arī korekto braucēju īpatsvars pārsniedz noteikumu neievērotāju skaitu, tomēr kopumā autovadītāji diezgan pavirši izturas pret gājējiem. Akcija risinājās gan Rīgā, gan Latvijas lielākajās pilsētās, arī Liepājā, kur no novērotajiem 45 šoferiem 30 bijuši korekti pret gājējiem, bet 15 pārkāpa satiksmes noteikumus. Tātad, ja izdara secinājumus tikai pēc šīs akcijas rezultātiem, iznāk, ka trešdaļa Liepājas autovadītāju nerespektē gājēju tiesības.

Galvenais arhitekts atvaļinājumā

Pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs kopš šās nedēļas sākuma devies kārtējā atvaļinājumā, kas tiks pārtraukts uz laiku no 19. līdz 28. jūlijam, kad viņš piedalīsies XXI Pasaules arhitektu kongresā Berlīnē. Pēc tam pilsētas galvenā arhitekta atvaļinājums turpināsies līdz 19.augustam. Šajā laikā viņa amata pienākumus izpildīs pilsētas galvenā māksliniece Gunta Šnipke.

Brīdinājumi parādniekiem

Paralēli firmai "Creditreform" ar parādu piedziņu atbilstoši līgumam, kas noslēgts ar "Liepājas siltumu", mūsu pilsētā darbojas vēl arī cita Rīgas firma "Baltrisks". Par to atsevišķa informācija mūsu laikrakstā vēl nav bijusi, bet apkures parādnieki, kuri saņēmuši attiecīgos brīdinājumus, neuzskatīja par vajadzīgu jautāt. Tomēr dažiem jautājumi radās. Tāpēc "Liepājas siltuma" direktora vietniece ekonomikas jautājumos Sandra Laimiņa pastāstīja, ka firma "Creditreform" ir pilnvarota strādāt ar parādniekiem bijušo namu pārvalžu "Ezerkrasts" un "Kurzemnieks" teritorijā, bet firma "Baltrisks" darbojas bijušajās namu pārvaldēs "Pērkone", "Velnciems" un "Spāre". Turpmāk šīs darbības robežas, iespējams, tiks paplašinātas. Tiek arī ziņots, ka, pēc provizoriskiem datiem, abu firmu darbs rit sekmīgi, esot cerības, ka jauno apkures sezonu varēs sākt ar daudz augstāku samaksas līmeni nekā līdz šim.

Teātra apburtie

Prestižajā Ščukina Maskavas Teātra skolā šoruden mācīsies arī 10 studentu no Latvijas, lai gan pretendentu bija 60. Četri jaunieši pārstāv mūsu pilsētu. Tas kļuvis iespējams tāpēc, ka tiek realizēta federāla palīdzības programma tautiešiem, un tā garantē jauniešiem no bijušās Padomju savienības valstīm bezmaksas izglītību. Konkurss noritēja Rīgā uz Baltijas Krievu institūta bāzes, piedaloties topošā kursa mākslinieciskajam vadītājam profesoram Vladimiram Poglazovam. Konkursa komisijas locekļi runāja par iespēju izveidot Liepājā teātra studiju. Maskavā mācīsies 12.vidusskolas skolēnu teātra "Balagančik" dalībnieki Sergejs Lavrenovs, Aleksandrs Lučiņins, Elvīra Vološina un Aleksandrs Gorelovs. Viņus sagatavojis režisors Jurijs Zinovjevs, kas priecājas par saviem audzēkņiem un vienlaikus pārdzīvo, ka teātra kolektīvs zaudēs uzreiz vairākus perspektīvus dalībniekus.

Liepājā uzstājas Tods Bentlijs

Vakar, šodien un rīt Liepājā uzstājas evaņģēlists Tods Bentlijs no Kanādas. Pirmais priekšnesums notika viesnīcas "Amrita" konferenču zālē. To ievadīja Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kas uzsvēra, ka dome cenšas sadarboties ar dažādām konfesijām, lai risinātu narkotiku, alkoholisma un citas problēmas pilsētā. Tods Bentlijs angliski, bet viņa tulks latviski stāstīja par sludinātāja dzīves ceļu. Tas notika uzmācīgi skaļi un krasi atšķīrās no tradicionālās kalpošanas. Viņš apgalvoja, ka ar Dievu saticies, kad bijis pilnīgā alkohola un narkotiku varā, un tas viņu no šīm atkarībām atbrīvojis. Tad arī viņš sācis sludināt un to turpina vēl tagad. Liepājā viņš un vēl 14 viņa palīgu ieradušies no Tanzānijas, kur viņš palīdzējis cilvēkiem atbrīvoties no AIDS. Arī Liepājā pasākuma "Jēzus dziedina un dara brīvu!" ietvaros viņš nodarbojas ne tikai ar savdabīgi skaļo sludināšanu, ar rituāliem, kas atgādina hipnozes seansus, bet arī, kā pats apgalvoja, dziedināšanu. Pasākumā "Amritā" piedalījās arī Saeimas deputāti, Pilsētas domes deputāti, uzņēmumu vadītāji, citi interesenti.