Kurzemes Vārds

01:33 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Rehabilitācija norit arī vasarā

Kristīne Pastore

Bērnu Interdisciplinārās attīstības centrā sācies un trīs nedēļas turpināsies attīstības rehabilitācijas kurss bērniem un jauniešiem ar dažādām kustību, stājas, attīstības, runas un citām problēmām. Tajā piedalās divdesmit liepājnieku vecumā no pusotra līdz sešpadsmit gadiem.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja centra vadītāja Aija Kauliņa, bērni darbojas divās grupās: mazie kopā ar vecākiem - līdz pusdienlaikam un skolas vecuma bērni - pēcpusdienā. Četru stundu garumā viņiem notiek gan individuālas nodarbības pie dažādiem speciālistiem - logopēda, Montesori terapeita, mūzikas, fizioterapeita un citiem, gan arī grupu nodarbības. Kursa laikā bērni darbosies pie visiem centra speciālistiem, tādā veidā risinot savu problēmu. A.Kauliņa sacīja, ka šādu kursu nebūtu bijis iespējams noorganizēt bez Pilsētas domes vērienīgā finansiālā atbalsta. Palīdzību sniedza arī vairāki mūsu pilsētas uzņēmumi, tāpēc vecākiem līdzdalības maksa ir pavisam neliela.

Šogad Pedagoģijas akadēmijā kā pēcdiploma mācību programmu piedāvās apgūt mūzikas terapiju, ar kuru Interdisciplinārās attīstības centrā jau darbojas Pedagoģijas akadēmijas Mūzikas katedras docente Olga Blauzde. Tas ir ārstēšanas veids, ko izmanto cilvēkiem ar īpašām vajadzībām: hiperaktivitāti, depresiju, kustību, redzes vai valodas traucējumiem un citām vainām, kā arī neiznēsātiem bērniem, bērniem un pieaugušajiem komas stāvoklī. Kā sacīja A.Kauliņa, tiem, kas izvēlēsies to apgūt, ir jābūt cilvēkiem ar augstāko izglītību un labām priekšzināšanām mūzikā. Viņi prakses laikā darbosies Interdisciplinārajā centrā, bet vēlāk varēs strādāt gan izglītības, gan veselības aprūpes iestādēs. Centrā darbu sākusi vēl viena fizioterapeite Solveiga Sudmale, kas tikai šogad beidza Medicīnas akadēmiju un bakalaures darbā pievērsās darbam ar problēmbērniem.