Kurzemes Vārds

16:45 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Reģistrējas uzņēmēji

Jūlija otrajā pusē, kā rāda laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicētās ziņas, Komercreģistrā reģistrēto skaitā ir arī Liepājas uzņēmēji. Te var nosaukt sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Elektroapgāde un celtniecība", "Dominants" un "Pegasus". Atbilstoši jaunajai likumdošanai rodas arvien vairāk tā dēvēto individuālo komersantu. Arī tiem gadās neparasti nosaukumi, piemēram, "Vladimirs 3" (Botkina ielā 9), "ITD" (O.Kalpaka ielā 84), "LIS R" (Klaipēdas ielā 134), "Gendriksone" (K.Valdemāra ielā 20/24).

Vistas, cūku krūtiņas, desiņas

Tirgū "Rāmava" vairākos stendos katru dienu piedāvā svaigu gaļas produkciju. Piemēram, firmas "Ķekavas broileri" nodaļā svaigu vistu var nopirkt par 1 latu un 27 santīmiem, firmas "BLC" stendā - par 1 latu un 5 santīmiem. No Ķekavas vestās vistu muguriņas maksā 0,74, kakli 0,72, spārni 1,34, stilbi 1,42 latus. Firma "BLC" piedāvā vistu šķiņķus par 1,15, fileju par 2,05, stilbus par 1,05 latiem. Firmas "Triāls" stendā iecienīto viltoto zaķi pārdod par 2,15 latiem, mājas desas maksā 1,87, sardeles 1,10, "Mārtiņa desiņas" 1,77, cūku krūtiņas 2,55 latus.

Spriež par kooperācijas iespējām

Vakar viesnīcas "Līva" konferenču zālē pulcējās vairāk nekā 30 mazo un vidējo tirgotāju no Liepājas un rajona, lai iepazītos ar tādu jaunu sadarbības iespēju kā kooperācija. Tā jau divus gadus diezgan veiksmīgi attīstās Lietuvā. Uz tikšanos ar tirgotājiem un citiem interesentiem bija ieradies Latvijas tirgotāju kooperācijas "AIBE" direktors Z.Skurvids, viņa kolēģis no Lietuvas, Liepājas Tirgotāju asociācijas vadītājs V.Rašmanis un citi. Z.Skurvids pastāstīja par jauno kooperācijas formu, tās piedāvājumiem, kas, mazajiem tirgotājiem apvienojoties, var palīdzēt iegūt dažādas atlaides, iepērkot preces. Par to, kā slēgt apdrošināšanas līgumus, stāstīja SIA "Trīs A brokeris" pārstāvji.

Luterāņu baznīcās jauni mācītāji

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Konsistorija pēc ilgāka laika, kas pagājis, kopš Liepājas Lutera draudzes iepriekšējais mācītājs aizbrauca no Liepājas, iecēlis jaunu. Tas ir Raitis Šēners, kas vēl pēdējās nedēļas turpina kalpot iepriekšējā vietā - Kolkas un Rojas draudzēs. Lutera draudzē viņam oficiāli jāsāk strādāt 18.augustā. Līdz tam tur dievkalpojumus vadīs evaņģēlists Ojārs Freimanis, bet draudzes locekļus laulās Grobiņas iecirkņa prāvests Ainars Jaunskalže. Prāvests uzskata, ka Konsistorijas izvēle ir bijusi pareiza un draudze Raita Šēnera vadībā varēs sekmīgi darboties. Kopš 8.jūlija arī Nīcas un Muitnieku draudzēs strādā jauns mācītājs Arvīds Babinskis, kas līdz pārnākšanai uz Kurzemi vadīja Subates un Aknīstes luterāņu draudžu garīgo dzīvi.

Apsardzes grupa svin jubileju

Vakar pastāvēšanas desmitgadi svinēja apsardzes grupa "Falck apsargs". Tā ir viena no pirmajām privātajām apsardzes organizācijām, kas privātpersonām un uzņēmumiem jau kopš 1992.gada piedāvā apsardzi un inkasācijas pakalpojumus. Laika gaitā uzņēmums attīstījies ne tikai Rīgā, bet izveidojis meitasuzņēmumus arī reģionos, un viens tāds jau vairāk nekā četrus gadus veiksmīgi darbojas Liepājā. Kā pastāstīja SIA "Liepājas apsargs" Apsardzes departamenta vadītājs Kaspars Dzērve, liepājnieki nav plānojuši kā īpaši svinēt visas grupas "Falck" desmitgadi, jo pašlaik esot daudz darba.

Būvvalde informē

Liepājas Būvvaldes kārtējā informatīvajā biļetenā atsevišķas sadaļas veltītas celtniecības pieteikumiem, apstiprinātajiem projektiem, darbu atļaujām. Atsevišķi minēti atklātie nelikumīgas būvniecības gadījumi. Tādi galvenokārt fiksēti privātajos zemes gabalos, piemēram, Pērkones ielā 4a un 6a, Robežu ielā 5. Reizēm tas attiecas pat uz atsevišķiem dzīvokļiem, piemēram, Krūmu ielā 32-37. Interesi varētu radīt tas, ka ir apstiprināti projekti 7. un 11. vidusskolas ēku fasāžu renovācijai, autostāvvietas iekārtošanai Cukura ielā. Tosmares Kuģu būvētavai apstiprināts projekts kuģu korpusu lielgabarīta sekciju komplektācijas laukumam, bet Ūdenslīdēju mācību centram - kazarmas celtniecībai.

"Liepājas siltumā" netur rokas klēpī

Vasara siltumenerģētiķiem ir remontdarbu laiks. To, ka tos intensīvi veic, rāda daudz īsākie, nekā agrāk, siltuma atvienošanas laikposmi dažādos mikrorajonos. Divas ar mazutu kurinātās katlumājas pārkārto darbam ar gāzi. Uzņēmuma darbinieki pauž pārliecību, ka jaunā apkures sezona tiks uzsākta, par kurināmo izmantojot tikai gāzi. Tāpēc, ka tiek saņemts daudz iesniegumu par siltuma mērītāju ierīkošanu atsevišķās namu sekcijās, ir radusies iecere vairākās vietās uzstādīt māju siltuma mērītājus, lai pārliecinātos, vai to rādītāji atbilst namu iekšienē funkcionējošo mērītāju rādītājiem. Un vēl viens jaunums attiecas uz visiem "Liepājas siltuma" pakalpojumu saņēmējiem. Šobrīd gatavojas abonentiem izsūtīt mēneša rēķinus un atsacīties no līdzšinējām norēķinu grāmatiņām. Paraugam ņemts uzņēmums "Latvenergo".

Liepājā varēs redzēt ūdensizrādi

Svētdien pulksten 21 liepājniekiem būs iespēja vērot pasaules lielākās ūdensšovu kompānijas "Aquatique Show International" ūdensšovu "Around the World". Tas notiks "Daugavas" stadionā, un paredzēts, ka tam būs nepieciešams 60 tonnu ūdens, lai palaistu strūklakas 16 metru augstumā un izveidotu 25 metrus platu ekrānu, uz kura būs redzamas dažādas projekcijas. Vizuālo efektu skaistāku vērsīs arī pirotehnika un dažādi specefekti. Lai veiksmīgi redzētu ūdensizrādi, ir vajadzīga tumsa, tāpēc pasākuma ieskaņā no pulksten 21 uz skatuves kāps jaunā dziedātāja Nikola un Olga Rajecka. Biļetes cena uz šo pasākumu ir 3 lati, un biļetes varēs iegādāties pirms šova. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja bez maksas.

Grupa "Tumsa" spēlēs debesīs

Kā informēja ierakstu kompānijas "Mikrofona ieraksti" repertuāra direktors Guntars Račs, pazīstamākā Liepājas grupa "Tumsa" beigusi darbu pie sava jaunā albuma ierakstīšanas. Tas sauksies "Spēlējot debesīs" un nāks klajā Zinību dienā - 1.septembrī. Viss jaunā albuma materiāls ierakstīts Rīgas studijā "G.E.M.", un tajā būs 12 jaunas kompozīcijas, kuru autors un ieraksta producents ir grupas līderis Māriņš Freimanis. Ieraksta producēšanā līdzdarbojies arī skaņu inženieris Edijs Gņedovskis. Uzsākts arī darbs pie videoklipa uzņemšanas albuma tituldziesmai.

Jūras spēku orķestris dosies uz Vāciju

6.augustā uz Hannoveri Vācijā ieplānojis doties Jūras spēku orķestris, kas tur piedalīsies labdarības akcijā, informēja Jūras spēku preses sekretāre Iveta Skurstene. Labdarības akciju organizē bundesvēra 1.tanku divīzija, un šāds pasākuma notiks jau 29.reizi. Mūsu orķestris plānojis piedalīties ar trīs koncertiem. Atpakaļceļā no Vācijas vēl viens koncerts notiks Poznaņā, kur mūsu mūziķi uzstāsies kopā ar Polijas Gaisa spēku reprezentācijas orķestri. Mājās Jūras spēku mūziķi atgriezīsies 13.augustā.

Piemiņas brīdis Skaidrītei Elksnītei

Vēstures un mākslas muzeja lielajā izstāžu zālē jau mēnesi apskatāma Skaidrītes Elksnītes piemiņas izstāde. Tajā eksponēti darbi, kas aptver gleznotājas daiļradi no pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigām līdz pēdējam nepabeigtajam audeklam. Izstāde tapusi sadarbībā ar mākslinieces māsīcu Ainu Audzi. No 1965.gada dzīvodama Liepājā, ventspilniece Skaidrīte Elksnīte bija viena no aktīvākajām mūsu pilsētas mākslas dzīves veidotājām un augsto radošo kritēriju uzturētājām. Tāpēc tik sāpīga viņas tuviniekiem un draugiem, kolēģiem un audzēkņiem bija mākslinieces pēkšņā aiziešana šā gada pavasarī, tāpēc tik nepieciešama daudziem ir šī piemiņas izstāde. Būt kopā ar Skaidrīti Elksnīti sestdien pulksten 14 muzejā aicināts ikviens, kam ir tuva viņas glezniecība, ikviens, kura atmiņa glabā mākslinieces dzīves mirkļus.

Liepājnieki sveiks Ventspili tās svētkos

Ventspils svētku plašo programmu, kas šonedēļ risināsies trīs dienas - no piektdienas līdz svētdienai, kuplinās arī liepājnieku jaunā paaudze. Svētdien paredzētajā bērniem un jauniešiem veltītajā koncertā kopā ar daudzām citām grupām no visas Latvijas uzstāsies arī divas bērnu popgrupas no Liepājas - "Bums" un "Tev un man". Arī pārējās dienās, kā sola organizatori, Ventspilī būs ko redzēt - ziedu paklāja vīšana, koncerti, balles, uguņošana. Trīs dienu garajā līksmības maratonā savu artavu sniegs arī populārā dziedātāja Gunāra Kalniņa koncerts, uzstāsies arī liepājnieku simbols - "Līvi".