Kurzemes Vārds

10:02 Pirmdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ar divriteni pa Eiropu

Edgars Džiguns

Vakar Liepājā bija ieradušies ap 70 velotūristu no 8 dažādām valstīm. Projekta "Eurovelo" ietvaros viņi apceļo Baltijas valstis, pārvietojoties pa velomaršrutiem un vērtējot to atbilstību projekta "Eurovelo" noteiktajiem standartiem.

Kā pastāstīja šī projekta koordinators Latvijā Oļegs Stoļers, tad vēl ir daudz darāmā, lai varētu izlikt ceļa zīmes, kuras apliecinātu Eiropas standartu klātbūtni. Kā labu un atbilstošu ārvalstu tūristi vērtē apkalpošanas servisa līmeni Latvijas velomaršrutos - daudzās nakšņošanas iespējas, diennakts veikalu izplatība, veloservisa klātbūtne u.c. Kā lielākās problēmas tiek nosauktas ceļu seguma kvalitāte un pieaugošā satiksmes intensivitāte atsevišķos ceļu posmos. Liepājas reģionā lielākais darbs tiek saskatīts posmā no Liepājas līdz Lietuvas robežai. Šodien velotūristi ir devušies Nīcas, Papes un Rucavas virzienā. Galamērķis ir Klaipēda un tās 750 gadu svinības.