Kurzemes Vārds

14:21 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Policija gatavo ieteikumu vēstuli pašvaldībai

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes amatpersonas, izvērtējot pagājušās nedēļas nogalē notikušās pludmales viesības un kārtības nodrošinājumu tajās, nolēmuši vērsties pie Pilsētas domes ar ieteikumu vēstuli, kā turpmāk Liepājā organizēt sabiedrisko kārtību vēl kvalitatīvāk liela mēroga sabiedriskos pasākumos.

Policija uzskata, ka šādu lielāku pasākumu akceptēšanas sapulcē nepieciešams piedalīties arī valsts policijas pārstāvim, lai tādējādi labāk varētu apzināt apmeklētāju pulcēšanās vietas un izteiktu savus priekšlikumus par kārtības nodrošināšanu. Tāpat policija iesaka, ka pašvaldībai vajadzētu padomāt par atbilstoša ekipējuma nodrošināšanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādei, ja pasākums notiek pie jūras, kā tas bija šajā reizē. Vēl pagājušās nedēļas nogalē notikušajā sarīkojumā bijušas problēmas ar pirotehnikas drošību, tāpēc turpmāk vajadzētu stingrāk pārdomāt tās izmantošanas drošību.

Kopumā svētku "Caines beach party" laikā vislielākās raizes policistiem, kā jau rakstījām, sagādājušas personas, kas pārmērīgi lietojušas alkoholu. Pat diennakti un vēl vairāk pēc notikušā sarīkojuma policijā tiek saņemti jauni iesniegumi, kuros diemžēl cietusī persona nespēj atcerēties, kā noticis negadījums vai kā radušies materiālie zaudējumi. Tieši noreibušie jaunieši radījuši vislielākās problēmas, jo tie izaicinājuši uz kautiņiem citus apmeklētājus, tāpēc policijas darbiniekiem dažādus ķīviņus un dūru vicināšanas vajadzēja izšķirt diezgan bieži. Otrajā festivāla naktī policistiem nācās izšķirt arī kādu pamatīgāku kautiņu, kas pie veikala "Pie lāčiem" veidojās starp divām jauniešu grupām, kurās bija vismaz 10 cilvēku katrā. Viena persona nogādāta dežūrdaļā, jo uz pasākumu bija atnākusi bruņojusies ar beisbola nūju. Tāpat aizturētas arī divas personas, kas bija policijas meklēšanā.

Kopumā Policijas pārvaldes darbinieki nogādāja uz patversmi 28 nepilngadīgas personas, kas pēc pulksten 23 bija atradušās sabiedriskā vietā bez uzraudzības. Kāda sieviete pasākuma laikā Peldu un Dzintaru ielas krustojumā bija zaudējusi pat samaņu no izdzertā alkohola daudzuma, tāpēc tika izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Pārbaudes par alkohola tirdzniecības noteikumu ievērošanu tika veiktas arī 12 tirdzniecības vietās, no kurām vienā tika konstatēti pārkāpumi. Kā informēja pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Preses dienestā, pasākuma norises laikā nav konstatēti smagi noziegumi, tāpēc secināms, ka kārtības nodrošināšanai ir izvēlēta pareizā darba taktika un pareizi izvietoti kārtībnieki. Sarīkojuma laikā dežurēja 100 valsts policijas darbinieku gandrīz no visām Policijas pārvaldes nodaļām, kā arī piecas auto un divas velosipēdistu patruļas. Tāpat arī kārtību nodrošināja Pašvaldības policijas darbinieki, apvienības "Apsardze", SIA "Liepājas apsargs" un firmas "Spīdola" darbinieki.

Atrod pakārušos

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē ir saņemts ziņojums, ka 30.jūlijā Brīvības ielā 96, garāžā, atrasts pakāries 1943.gadā dzimušais Pēteris S.

Iekāro cigaretes un alkoholu

Pagaidām vēl nenoskaidrotas personas 30.jūlijā iekļuvušas veikalā "Centrs", kas atrodas Vaiņodē. Izsista loga rūts, un no tirdzniecības uzņēmuma paņemti alkoholiskie dzērieni un cigaretes. Radītos zaudējumus saimnieki vēl noskaidro.

Gribēja aizbēgt ar svešu mobilo telefonu

30.jūlija vakarā ap pulksten 21.15 valsts policijas patruļas darbinieki Koku ielā 3 pamanīja, ka starp diviem jauniešiem izraisījies konflikts, kas pāraudzis dūru spēku samērošanā. Policisti izšķīra strīdu un noskaidroja, ka 1987.gadā dzimušais Romans S. bija nolēmis pārdot savu mobilo telefonu "Nokia 3330". Par pircēju pieteicies 1982.gadā dzimušais Marius M., kuru Romans personīgi nepazina. Abi devušies uz bankomātu, kur Marium vajadzēja izņemt naudu, bet tā kā karte nav bijusi viņa paša, tad bankomāts karti norijis. Krietni vecākais Marius piedraudējis Romanam, lai tas atdod savu telefonu un vēl piecus latus. Tad arī starp abiem jauniešiem izraisījies kautiņš, kuru pamanīja policijas darbinieki. Ir ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 176.panta par laupīšanu un 15.panta par noziedzīga nodarījuma mēģinājumu.