Kurzemes Vārds

00:51 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tosmare kļūst tuvāka

Kirils Bobrovs

Nesen jau rakstījām, ka mājas, ko vairākus gadus apkalpoja Rīgas sabiedrības "Vācele" filiāle, ir nodotas namu pārvaldes "Vecliepāja" pārziņā. Vispirms tas attiecas uz rūpnīcas "Tosmare" bijušo dzīvokļu fondu. Tas joprojām ir valsts īpašums. Taču Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas priekšsēdētājs Ziedonis Ziediņš parakstījis rīkojumu par tā nodošanu apsaimniekošanā mūsu "Vecliepājai". Masīva iedzīvotāji šo ziņu uztvēra pozitīvi, jo viņu attiecības ar iepriekšējiem apsaimniekotājiem nebija nekādas labās. Tādēļ viņi vēlas sīkāk uzzināt par situāciju, un mēs lūdzām to raksturot "Vecliepājas" direktoru Aivaru Priedolu. Viņš pastāstīja.

Tosmares dzīvojamais fonds vairākkārt gājis no viena pārvaldītāja rokām citās. Protams, kad rūpnīca pildīja militārām vajadzībām domātos pasūtījumus, pasludināt dzīvokļus par prioritāti bija nevietā. Kādu laiku šo īpašumu pārvaldīja pat rūpnīca "Liepājas metalurgs". Lielas raizes tur sagādāja apkure. Arī "Vācelei" nepietika spēka visu jautājumu risināšanai, vēl jo vairāk tādēļ, ka maksājumu līmenis par pakalpojumiem nebija augsts. Apkalpošana pastāvīgi kliboja. Tādēļ dzīvojamo māju stāvokli par normālu nosaukt nevar.

Piemēram, mūsu meistari pēc viena jumta apskates, kam nepieciešams remonts, paziņoja, ka tik nolaistu objektu viņiem vēl nav gadījies redzēt. Gandrīz visur cauruļvadi nolietojušies, tādēļ būs problēmas arī ar ūdensvadu un kanalizāciju. Mēs solām salabot jumtu segumu, nomainīt ārdurvis, aizbērt izdangātās bedres, lai cilvēkiem nebūtu jāklūp. Neko vairāk pagaidām izdarīt nespējam. Varu vienīgi apsolīt, ka visu par dzīvokļu īri saņemto naudu izmantosim tikai un vienīgi dzīvojamā fonda uzturēšanai.

Fantazēt par tālākām perspektīvām nebūtu vietā. Bet Tosmarē šobrīd ir apmēram 200 brīvu dzīvokļu, arī sakarā ar īrnieku pārcelšanu no vienām mājām uz citām. Šis apstāklis ļauj sākt praktizēt sociālā fonda izveidi. Turklāt šo rajonu pievilcīgu dara tuvais mežs un tīrais gaiss. Labus priekšlikumus droši vien izteiks arī paši iedzīvotāji. Otrdienās uz pieņemšanu namu pārvaldes filiālē "Tosmare" ierodas ne mazāk par desmit cilvēkiem.

Būs jāparūpējas par personāla darba efektivitāti. Pieredze mums ir. Palīdzību avārijas gadījumos var sniegt arī no pilsētas. Šobrīd gatavojam grāmatvedības programmu, lai vienkāršotu vairākas operācijas, bet tas nozīmē, ka varēs samazināt pārvaldes personāla skaitu. Jau ir piemēri, kad kantora darbinieku skaits sarucis divas un pat trīs reizes. Paliks, protams, tie, kas vislabāk pārzina savu rajonu, piemēram, paszine. Esmu pārliecināts, ka pilnībā noslogosim visus remontdarbu strādniekus. Cerēsim, ka ar "Vāceles" mājām pilsētas centrā īpašu problēmu nebūs. Mums nodots arī tās dzīvojamais fonds rajonā, ar to šobrīd nodarbojas bijušais pārvaldnieks Guntis Vilnītis.

Tosmare ir tāds pats Liepājas mikrorajons kā visi pārējie. Un jādara viss, lai tie neatšķirtos. Taču šo mērķu sasniegšanā vajadzīga arī iedzīvotāju līdzdalība.