Kurzemes Vārds

00:06 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Augusts

Augusts, vasaras pēdējais mēnesis, mūspusē izsenis bijis viens no aktīvākajiem un atraktīvākajiem, un arī šogad garlaikoties nevajadzēs.

Jau augusta pašās pirmajās dienās lielus svētkus svin mūsu māsupilsēta Klaipēda, kas atskatās uz 750 aizvadītajiem gadiem, un uz jubileju pošas arī plaša liepājnieku delegācija. Jau šodien jubilejas svinīgajā ceremonijā kopā ar četru valstu prezidentiem un pārējo Klaipēdas sadraudzības pilsētu vadītājiem piedalīsies Liepājas amatpersonas, bet rīt un parīt pie kaimiņiem dosies gan dažādi tautas mākslas kolektīvi, gan tūrisma un atpūtas dzīves organizatori.

Pašā Liepājā uzmanības centrā augustā būs sportiski un muzikāli sarīkojumi. Ostas akvatorijā notiks Ziemeļeiropas čempionāta posms ūdens motosportā, taču nozīmīgākais mēneša sporta notikums saistās ar futbolu, kur "Liepājas metalurgs" startēs UEFA kausa izcīņā, pie sevis ciemos gaidot komandu "Karnten" no Austrijas, un, ja atceramies, tad kopš 1998.gada, kad liepājnieki pirmo reizi savā laukumā spēlēja eirokausos, mūsējie savā "Daugavas" stadionā nekad vēl nav zaudējuši.

Vasaras izskaņa augustā un "Liepājas dzintars" jau gadiem ir sinonīmi melomāniem, un arī šis augusts nebūs izņēmums. Par festivāla naglām solās kļūt Liepājas skartā Zigmara Liepiņa jubilejas koncerts, kurā tiks atskaņoti komponista lielākie operhīti, būs arī Eiropā populārā Londonas gospeļkora uzstāšanās. Ja minētajiem sarīkojumiem vēl pieskaita Amatnieku dienas, ūdenšovu un "Liepājas metalurga" jubilejas mēneša ieskaņas šovu augusta pēdējā dienā, tad vienīgais, ko var novēlēt izklaižu tīkotājiem: lai jūsu naudas maks to visu spēj pārciest!

Taču, protams, augusts nav tikai atpūtas un izklaižu mēnesis. Tas būs spraigākais laiks tūkstošiem vecāku, kas savus bērnus gatavos kārtējam kāpienam lielajā zinību kalnā, un šajā sakarībā akcijas "Skolas soma" organizatori aicina laikus izmantot tās iespējas, kuras paredz šis labdarības pasākums. Un, protams, laika vaļoties vairs nebūs politiķiem, kuriem šis būs spraigākais darba laiks, lai oktobra sākuma nepaliktu tukšiniekos.