Kurzemes Vārds

03:45 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Ventspils strauji min uz papēžiem

Sarmīte Pelcmane

Pēc atvaļinājuma pa galvu nenovēršami jaucas brīvlaikā gūto iespaidu un atziņu kokteilis, tāpēc šoreiz tieši par to. Nē, ne jau par tālu ārzemju ceļojumu iespaidiem, tikai vērojumi tepat netālajā Ventspilī, kas neviļus vedina salīdzināt tos ar situāciju Liepājā.

Ilgus gadus liepājnieku sirdis sildīja mīts, ka par Ventspili divreiz lielākā, bet daudzkārt nabagākā Liepāja vismaz var pārspēt turienes dāsnos naftas tranzīta plūdus ar kultūras dzīves bagātībām. Un liepājnieki arī nekautrējās šad tad par Ventspili pavīpsnāt, sak, lai jau viņiem plaukst tas naftas bizness un biznesmeņi peldas naudā, mums ir garīgās vērtības, kur nu Ventspilij mēroties spēkiem ar mūsu kultūras un izklaides pasākumiem!

Taču pēdējos gados arvien vairāk uzmācas šaubas, cik pamatota ir liepājnieku lepnā dižošanās ar veciem lauriem, jo jaunajiem pasākumiem, lai atvaino organizatori, tomēr, šķiet, pietrūkst oriģinalitātes, stila un izjūtas, tāpēc tie pazūd pēdējā laikā Latviju pāršalkušā pilsētas svētku, pludmales viesību, festivālu un citu izklaižu pasākumu vilnī, kurā aktīvi piedalās arī Ventspils, un jāsaka, ne bez panākumiem. Šķiet, ka pēdējā laikā Latvijā vienīgais augstas klases neatkārtojamais sarīkojums bija Rīgas 800 gadu svinības, kur organizatori bija ieguldījuši daudz darba un izdomas, savijot vēsturiskās un mūsdienas galvaspilsētas ainiņas vienā veselumā. Ar šo grandiozo sarīkojumu laikam vēl ilgi nevarēs mēroties spēkiem neviens parastais tusiņš, kurā galvenais ir tikai pāris lietas - norobežots laukums, ēstuves ar alu, karuseļi un neiztrūkstošais salūts noslēgumā.

Starp citu, nu arī Ventspilij ir savi firmas sarīkojumi - nesen izskanēja jūras dziesmu festivāls ar Zigmara Liepiņa dziesmas "Ventspilij" pirmatskaņojumu, tā ka arī kaimiņpilsētai nu ir sava (no Liepājas puses nākuša slavena komponista radīta) neoficiālā himna. Bet šajās brīvdienās Ventspilī paredzami plaši pilsētas svētki ar daudziem saistošiem elementiem.

Interesants akcents Ventspilī patlaban ir arī jaunais "Akvaparks", kura izveidi lielākoties finansējusi Pilsētas dome. Tā burbuļvannas, slidkalniņi, strūklakas un, galvenais, ap 25 grādu siltais ūdens vilina apmeklētājus no visas Latvijas. Jāteic, ka Ventspils "Akvaparkā" patīkami pārsteidza augstās klases serviss - pie katra baseina dežurē vairāki labi noauguši glābēji un modri seko notiekošajam ūdenī, bet ģērbtuvju kompleksā nevajag 10 santīmu, lai iekļūtu labi aprīkotā tualetē (kā zināms, Liepājā labierīcību jautājums ir ļoti sāpīgs, īpaši masu pasākumu laikā), turklāt te bija pieejamas vairākas siltas dušas un pat matu žāvētājs, lai savestu sevi kārtībā pēc parka apmeklējuma. Izskatās, ka mūsu zili karogotajai pludmalei vēl tāls ceļš ejams līdz tādam līmenim, kaut arī nevar noliegt, ka situācija pēdējā laikā pamazām uzlabojas.

Kāpēc Liepājā neierīkot līdzīgu ūdens atrakciju parku, ņemot vērā, ka tas ir atpūtnieku ļoti iecienīts relaksēšanās veids? Laikam naudas jautājums, jo Ventspils ūdensatrakciju parka ēku būvniecībā, teritorijas labiekārtošanā, celiņu izbūvē, apgaismojuma un zāliena ierīkošanā, kā arī atrakciju iekārtu montāžā Ventspils pašvaldība esot ieguldījusi aptuveni 300 tūkstošus latu, bet atrakciju iegādi 350 tūkstošu latu vērtībā sponsorējusi akciju sabiedrība "Kālija parks" (tā ka vajadzīgi arī bagāti labvēļi). Nākotnē parka otrajā kārtā iecerēts izbūvēt slēgtu atrakciju kompleksu aptuveni 3000 kvadrātmetru platībā, konkurss par šo projektu jau izsludināts, un izskatās, ka jautroties pa ūdeni Ventspilī drīz varēs arī ziemā. "Akvaparkā" novērojām, ka apmeklētājiem biļetes cena ir daudzkārt zemāka nekā, piemēram, ūdens atrakciju parkā "Nemo" Jūrmalā. Acīmredzot arī te Ventspils dome daļu sponsorē, saprotot, ka galvenais, lai būtu apmeklētāji, lai pilsētā iebrauktu arvien jauni un jauni atpūtnieki, tad arī daļu savas naudiņas viņi atstās vietējās kafejnīcās, viesnīcās, klubos un citās vietās, tādējādi veicinot mazā biznesa uzplaukumu. Ja vēl ņem vērā, ka Ventspilī jau tapis Olimpiskais centrs un ledushalle, un ir pat bērnu pilsētiņa un ka tā sākusi atjaunot savu lidlauku un paplašināt brīvostu, tad ar laiku transporta plūsma uz šo pilsētu kļūs vēl intensīvāka. Un mums kļūst arvien nemierīgāk ap sirdi - ko lai Liepāja piedāvā pretī?

Protams, pagaidām Liepājai vēl paliek divi galvenie trumpji - teātris un Simfoniskais orķestris, bet kur ir teikts, ka Ventspils vienudien nesadomās tos pārpirkt? Un ja ne, tad radīt savus, jo runas par Ventspils teātra izveidi klīst jau labu laiku. Un kāpēc lai tur nebūtu teātra, ja jau ir tapusi Ventspils augstskola par izaicinājumu mūsu Pedagoģijas akadēmijai un daudzas citas labas lietas?