Kurzemes Vārds

22:03 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Svētceļojuma mērķis – Aglona

Vakar no Liepājas Dominikāņu klostera tēva Pētera Aglonieša vadībā uz Latvijas katoļu svētceļojumu vietu Aglonu devās grupa liepājnieku un rajona cilvēku. Lielākoties jaunieši. Pirmo ceļa posmu līdz Rīgai viņi veiks autobusā. Tur viņiem pievienosies citi jaunieši, kopā ar rīdziniekiem viņi aizbrauks līdz Vaidavai. No turienes ceļš līdz Aglonai – 285 kilometri – būs jāveic kājām desmit dienās. Vakar pie klostera sastaptie jaunieši apgalvoja, ka tas viņiem būšot pa spēkam. Aglonā paredzēts nonākt jau 13.augustā. Pa ceļam svētceļnieki iegriezīsies vietējās baznīcās, rīkos pārrunas par ceļu uz Dieva atklāsmi sevī. Jāpiebilst, ka šī svētceļnieku grupa īpaši lepojas ar to, ka viņu vadītājs dominikāņu tēvs Pēteris Aglonietis izpelnījies lielu uzticību un Aglonā vadīs vienu no kopējām lielajām nakts lūgšanām.

Sprintam uz Saeimu pievienojas vēl citi liepājnieki

Centrālā vēlēšanu komisija reģistrējusi vēl piecus – Brīvības partijas, politiskās apvienības "Centrs", Progresīvās centriskās partijas, Tautas partijas un partijas "Jaunais laiks" – deputātu kandidātu sarakstus. Brīvības partijas Kurzemes apgabalam izraudzīto deputātu sarakstā neviena liepājnieka vai šā novada cilvēka uzvārds nav atrodams. Toties partija "Jaunais laiks" ar 7.numuru Kurzemes vēlēšanu apgabala sarakstā ievietojusi Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieces un biroja vadītājas Olitas Augustovskas, ar 8.numuru – Aizputes Zonālās slimnīcas galvenās ārstes Ingrīdas Circenes, ar 9. numuru – Dunalkas Pagasta padomes priekšsēdētāja Andreja Radzeviča vārdus. Jāpiebilst, ka Andreja Radzeviča brālis, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Juris Radzevičs savukārt ir solījies Pirmajai partijai. Tautas partijas Kurzemes vēlēšanu apgabala deputātu kandidātu sarakstā atkal lasāmi 7.Saeimas deputātu Jāņa Lagzdiņa un Silvas Goldes, iekšlietu ministra Mareka Segliņa vārds. Politiskā apvienība "Centrs" par sava kandidātu saraksta vērtu uzskatījusi Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktoru Leonīdu Zeļenski – viņam Kurzemes apgabalā piešķirts 6.numurs. Bet to, vai Progresīvā centriskā partija par sava saraksta vērtiem ir uzskatījusi kādu liepājnieku, pagaidām Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā izlasīt nevar. Kā paskaidroja CVK darbinieki, tas tāpēc, ka šī partija neesot komisijai savus sarakstus iesniegusi elektroniskā veidā.

Apsardzes grupa svin jubileju

Nupat savu desmitgadi svinēja apsardzes grupa "Falck apsargs". Tā ir viena no pirmajām privātajām organizācijām, kas privātpersonām un uzņēmumiem jau kopš 1992.gada piedāvā apsardzi un inkasācijas pakalpojumus. Laika gaitā uzņēmums attīstījies ne tikai Rīgā, bet izveidojis meitasuzņēmumus arī reģionos, un viens tāds jau vairāk nekā četrus gadus veiksmīgi darbojas Liepājā. Kā pastāstīja SIA "Liepājas apsargs" Apsardzes departamenta vadītājs Kaspars Dzērve, liepājnieki nav plānojuši kā īpaši svinēt visas grupas "Falck apsargs" desmitgadi, jo pašlaik esot daudz darba.

Sumina augstskolu beidzējus

Svinīgs un sirsnīgs pasākums notika Pilsētas domes Sociālās palīdzības centrā. Tur sumināja tos astoņus darbiniekus, kuri šovasar pabeidza augstskolas. Četri no viņiem ieguvuši sociālā darbinieka kvalifikāciju. Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolu "Attīstība" beidza Sociālās dzīvojamās mājas vadītājs Gatis Gūtmanis, Sociālo pakalpojumu daļas galvenā speciāliste Kristīna Simoņenko, bet Pedagoģijas akadēmijā sociālā pedagoga kvalifikāciju ieguva Klientu apkalpošanas daļas darbiniece Daina Cērpa un Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta speciāliste Iveta Jukša. Arī nākamgad augstākās mācību iestādes būtu jābeidz astoņiem Sociālās palīdzības centra darbiniekiem, bet trīs darbinieki šogad tajās iestājušies, lai kļūtu par diplomētiem sociālā darba speciālistiem. Patlaban mācības dažādās augstskolās turpina 16 centra darbinieku, no tiem divi – maģistrantūrā.

Čehijas vēstniecība pateicas

Pilsētas dome saņēmusi Čehijas vēstniecības Rīgā pateicības vēstuli par sadarbību, rīkojot čehu mākslinieku koncertu Liepājā. Vēstniecība cer uz turpmāku sadarbību ar Liepājas pašvaldību dažādu kultūras projektu organizēšanā. Mūsu pilsētā viesojās čehu ansamblis "Inegal" un mākslinieki, viņi koncertēja Sv.Trīsvienības baznīcā, un mūziķus īpaši ieinteresēja vēsturiskās ērģeles un to saglabāšana. Čehu ērģelnieks Adams Viktoras ir iesaistījies projektā "Ērģeles kā Eiropas kultūras mantojums" un ir sarakstījis publikācijas par šo tematu, tāpēc viņam viesošanās baznīcā bija sevišķi interesanta. Viņam un arī solistei Gabrielai Viktorovai-Eibenovai, kā teikts vēstulē, viesošanās Latvijā devusi daudz skaistu profesionālu un arī personisku iespaidu.

Jauniešu projekts starptautiskam konkursam

Pilsētas domes Jaunatnes komisija iesniegusi projektu "Jauniešu nedēļa Liepājā" konkursam "Nākotnes pilsēta", kas noritēs starptautiskā sarīkojuma "Rīgas forums" ietvaros. Konkursa nolūks ir veicināt līdzsvarotu pilsētu attīstību, stimulēt kontaktus starp dažādu Eiropas valstu municipalitātēm. Mūsu projektu izstrādājuši un īsteno paši jaunieši. Jauniešu nedēļa Liepājā notiks jau otro reizi, tā paredzēta septembra vidū, nedēļas moto ir "Liepājas vējš dzimst jauniešos", tās laikā norisināsies tradicionālas un netradicionālas sacensības vidusskolu komandām, tematiskas dienas (teātra, erudīcijas, kristīgā), tāpat varēs izpausties radoši, apgleznojot Cukurfabrikas žogus. Konkursa "Nākotnes pilsēta" kulminācija būs konference, kuras laikā iepazīstinās ar labākajiem projektiem.

Nometnē "Roku rokā" – sarunas un jaukas nodarbības

Liepājas Jaunatnes centrā šonedēļ ik dienas pulcējas bērni no krieviski runājošo mazākumtautību ģimenēm. Viņi apmeklē nometni "Roku rokā", tās nolūks ir veicināt sociālo integrāciju. Dienas pirmajā pusē ar deviņus līdz trīspadsmit gadus vecajiem dalībniekiem par viņus interesējošiem jautājumiem runā psihoterapeits Armands Treimanis. Pēcpusdienā var darboties radošajās nometnēs, kuras vada māksliniece Dzintra Rozentāle. Bērni apglezno stiklu, keramiku, krekliņus. Tos viņi paņem līdzi paši, par krāsām gādā māksliniece. Tāpat nometnes dalībnieki iet dažādās ekskursijās, piedalās sacensībās, viņi apmeklējuši viesnīcu "Amrita", bērnus gaida "Liepājas metalurgā". Dz.Rozentāle pastāstīja, ka nometnes dalībnieki ir labi iejutušies, viņi ar nodarbību vadītājiem labprāt runā latviski.

Sāk pārdot biļetes uz "Liepājas dzintaru"

Vakar sākās mūzikas festivāla "Liepājas dzintars – 2002" biļešu iepriekšpārdošana. Laikus iespējams iegādāties atklāšanas koncerta sēdvietu biļetes, arī festivāla abonementu, kas nodrošina iespēju apmeklēt visus koncertus. Par iespēju atklāšanas pasākumu skatīties un klausīties, sēžot krēslā, populārās mūzikas mīļotājiem būs jāšķiras no 3 līdz 5 latiem, bet, lai redzētu visus mūziķus, grupas un priekšnesumus, būs jāmaksā 10 latu. Iegādājoties festivāla kopējo biļeti, par katru koncertu vidēji tiek samaksāts 1,25 lati. Liepājā biļetes var iegādāties Latviešu biedrības namā. Ieejas biļetes uz pārējiem koncertiem sāks pārdot no 9.augusta. Festivāla laikā biļetes pārdos tikai koncertdārza "Pūt, vējiņi!" kasēs.

Uz Klaipēdu brauc mūsu ansamblis "Barvinok"

Šodien Klaipēdas 750 gadu jubilejās svinībās piedalās arī Liepājas ukariņu kopienas "Svitanok" vokālais ansamblis "Barvinok". Tas uzstāsies kopā ar Klaipēdas ukraiņu tautas dziesmu ansambli "Prosvit" mazākumtautību koncertā, kas ir viens no jubilejas sarīkojumiem. Liepājas ukraiņi ar Klaipēdas ukraiņu kopienu sadarbojas jau vairākus gadus. Liepājas dome šo draudzības koncertu atbalstījusi ar 50 latiem, tie domāti ceļa izdevumiem.

Pieķerti

Par to, ka zagt ūdeni dzīvokļos dažs pamanās arī tad, ja uzstādīti mērītāji, varētu pastāstīt "Liepājas ūdens" darbinieki, tomēr viņi nevēlas propagandēt tāda veida racionalizāciju. Taču māju iekšējos ūdensvadus pārbauda arī namu pārvalžu ļaudis. Lūk, viens no pēdējiem faktiem, kas pamanīts "Vecliepājā". Komisija pārbaudījusi namu Pļavu ielā 59 un sastādījusi aktu par to, ka 7.dzīvoklī Aleksejs Sergejevs abus ūdensmērītājus bija aplicis ar magnētiem. Ar to pietika, lai aktā parādītos rezolūcija par ūdens maksas pārrēķinu pēc normas no gada sākuma līdz pārbaudes brīdim.

Žurnālisti "Liepājas siltumā"

Vakar maksātnespējīgajā "Liepājas siltumā" notika preses konference žurnālistiem. To vadīja administratore Dace Grinberga. Runāja galvenokārt par diviem jautājumiem: par 2001.gada saimniecisko un finansu darbību, ko nesen apstiprināja kreditoru sapulcē, un par uzņēmuma iespējamo turpmāko attīstību atkarībā no tā, kā lems par tā juridisko statusu. Runājot par darba rezultātiem, ir jāatzīmē, ka aizvadītais gads pabeigts ar zaudējumiem 400 tūkstošu latu apmērā, tomēr tas uzņēmuma vadītājus nepārsteidz, jo tiek darīts viss, lai zaudējumus maksimāli samazinātu. Kopumā "Liepājas siltums" darbojas stabili. Palielinās apgrozījums, aug arī pakalpojumu apmaksas līmenis. Taču, atbildot uz jautājumiem, cik stabili ir tagadējie pakalpojumu tarifi, D.Grinberga atzina, ka tie no jaunā gada būs jāpalielina un ka attiecīgie aprēķini jau tiekot veikti. Nodibināti arī kontakti ar Sabiedrisko pakalpojumu regulatoru. Diemžēl par mierlīgumu noslēgšanu ar kreditoriem un parādu kapitalizāciju vēl nekādas skaidrības nav. Kaut kas, iespējams, būs zināms tikai pēc septembrī paredzētās kreditoru sanāksmes.