Kurzemes Vārds

11:48 Ceturtdiena, 26. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Jauniešu projekts starptautiskam konkursam

Pilsētas domes Jaunatnes komisija iesniegusi projektu "Jauniešu nedēļa Liepājā" konkursam "Nākotnes pilsēta", kas noritēs starptautiskā sarīkojuma "Rīgas forums" ietvaros. Konkursa nolūks ir veicināt līdzsvarotu pilsētu attīstību, stimulēt kontaktus starp dažādu Eiropas valstu municipalitātēm. Mūsu projektu izstrādājuši un īsteno paši jaunieši. Jauniešu nedēļa Liepājā notiks jau otro reizi, tā paredzēta septembra vidū, nedēļas moto ir "Liepājas vējš dzimst jauniešos", tās laikā norisināsies tradicionālas un netradicionālas sacensības vidusskolu komandām, tematiskas dienas (teātra, erudīcijas, kristīgā), tāpat varēs izpausties radoši, apgleznojot Cukurfabrikas žogus. Konkursa "Nākotnes pilsēta" kulminācija būs konference, kuras laikā iepazīstinās ar labākajiem projektiem.

Aptieku pielāgo invalīdu vajadzībām

Vakar no pēcpusdienas līdz pašam vakaram klientiem bija slēgta aptieka "Salvija". Iemesls – darbinieku rūpes par saviem klientiem. Strādnieki no firmas "Kurzemes amatnieks" sāka sakārtot ieeju tā, lai telpā varētu iekļūt arī cilvēki ar īpašām vajadzībām un pat ratiņkrēslos. Līdz šim tas bija diezgan apgrūtinoši. Remontdarbu dēļ aptieka būs slēgta arī šodien, toties remonta laikā apmainīs arī logus tajā ēkas daļai, kurā atrodas aptieka. Tā kā ēka ir arhitektūras piemineklis, šie darbi saskaņoti ar pilsētas galveno mākslinieci un arhitektu.

Dāņi atkal gatavi dalīties pieredzē

Šajās dienās Dānijas arodbiedrība SID piedāvājusi Liepājas Arodbiedrību centram abu arodbiedrību sadarbības ietvaros atkal rīkot semināru ciklu. Liepājas Arodbiedrību centrs šo ieceri atbalstījis, un tas nozīmē, ka oktobrī Liepājā ieradīsies arodbiedrību darba pārzinātāji, pasniedzēji Karls Mikelsens un Ole Markusens, lai mūsu centra aktīvistus izglītotu par arodbiedrību darba apmācības pegadoģiskajām metodēm, izglītības plānošanu, mācību programmu veidošanu un citām lietām, kas jāzina, apmācot arodbiedrības biedrus. Dāņi ne tikai paši maksā ceļa izdevumus, bet arī uzņemas segt visus tos, kas radīsies ar semināra rīkošanu Liepājā, tulka pakalpojumu apmaksu ieskaitot.

Kopā ar Kipras un Spānijas jauniešiem

No pirmdienas mūsu pilsētā tiks realizēts starptautisks jauniešu projekts "Kreativitāte kā pašizpausmes forma". Tajā kopā ar mūsu puišiem un meitenēm iesaistīti desmit jauniešu no Kipras un desmit no Spānijas. Projekta iniciatori un idejas autori ir sabiedriskā organizācija "Kultūras projektu koordinācijas centrs", Liepājas Jaunatnes centrs un Mākslas vidusskola. Nedēļas laikā jaunieši iepazīsies ar projektā iesaistīto valstu kultūru, klausīsies mūziku, mācīsies tautas dejas un dziesmas. Mākslas vidusskolas darbnīcās profesionāļu vadībā apgūs radošās prasmes un iemaņas, darbosies tekstila, mūsdienu dejas, instalāciju, mūzikas un foto darbnīcas. Paredzēta arī atpūta Bernātu pludmalē, slidošana ledushallē, vizināšanās ar jahtu "Palsa", festivāla "Liepājas dzintars" un

Amatnieku svētku apmeklēšana.

"Jaunatne ar misiju" pie tuberkulozes slimniekiem

Lai kaut nedaudz dažādotu slimnieku ikdienu Turberkulozes slimnīcā, tur ar programmu bija ieradušies kristieši no starptautiskās kristīgās organizācijas "Jaunatne ar misiju", kas ar dziesmām, dejām un citādi stāstīja par savām attiecībām ar Dievu un to, kā viņi līdz tam nonākuši. Vēlāk organizācijas dalībnieki, kas ir pārstāvji no Japānas, Āfrikas, Šveices, Dienvidkorejas un citām valstīm, aicināja uz diskusiju par kristietību arī pacientus.

Rotari klubs aicina mācīties

Liepājas Rotari klubs atkal aicina jauniešus pieteikties stipendiju saņemšanai, lai varētu studēt ASV, Zviedrijas un citu valstu augstākajās mācību iestādēs. Mācībām 2003.–2004.mācību gadam jāpiesakās līdz šā gada 20.augustam.

Tiek piedāvātas viena gada studijas ASV, Džordžijas štatā. Tieši kura universitāte tā būs, to noteiks Džordžijas Rotari klubu apvienība. Mācību priekšmetus var izvēlēties pats studēt gribētājs. Pretendentiem jāpārvalda angļu valoda (TOEFL, SAT testi), pašam jāsedz ceļa izdevumi, kā arī jābūt kabatas naudai (ap 3500 ASV dolāru). Pretendentu vecums – no 18 līdz 24 gadiem.

Tiek piedāvāta arī Rotari stipendija starptautiskajām studijām miera veicināšanai un konfliktu risināšanai pasaulē. Tās ir divu gadu studijas maģistra grāda iegūšanai vienā no septiņām universitātēm, kurās atrodas Rotari starptautisko studiju centri. Vēl mūsu jauniešiem piedāvā trīs mēnešu studijas Zviedrijas universitātēs, galvenokārt zviedru valodā.

Papildu informāciju un pieteikšanās anketas var saņemt Liepājas advokātu birojā "Kreics&Partneri", Avotu ielā 11 (tālrunis 3429167), darba dienās no pulksten 11 līdz 12.

Pretendentu atlase notiks konkursa kārtībā.

Par mērītājiem

"Liepājas siltums" nekad nav principiāli iebildis pret karstā ūdens mērītāju ierīkošanu dzīvokļos, lai arī tas nedaudz samazina pakalpojumu apjomu. Tomēr visām organizācijām, kas kaut kādā ziņā saistītas ar ūdens patēriņu, attieksme pret uzskaiti ir atšķirīga. Piemēram, Metroloģiskajā centrā zina, ka mērītāji bieži nekalpo noteikto laiku līdz nākamajai pārbaudei, namu pārvaldes konstatē nelikumīgus pieslēgumus. Uzņēmumā "Liepājas ūdens" zina, ka atšķiras dzīvokļu mērītāju un mājas kopējā mērītāja radītāji. Lai iegūtu pilnīgākas ziņas par karstā ūdens patēriņu, "Liepājas siltumā" gatavojas eksperimenta veidā atsevišķos namos uzstādīt kopējos mērītājus (tādu līdz šim pie mums vēl nebija) un iegūt daudz precīzāku uzskaiti. Uzņēmumā uzskata, kas rādītāji noteikti atšķirsies. Tad arī spriedīs, ko darīt tālāk.

Maina brauktuves segumu

Vakar sāka labot brauktuves segumu uz Tramvajtilta, kā arī Lielās un Jūras ielas krustojumā. Kā informēja Komunālās pārvaldes ceļu nozares vadītājs Gints Lasmanis, vecais asfaltbetons bija nolietojies, un to nofrēzēja. Šovakar un arī naktī turpinās uzklāt jaunu asfaltbetonu. Darbus veic "Aizputes ceļinieks". Jau pirmdien autobraucēji varēšot pārliecināties par seguma jauno kvalitāti. Turpinās darbi Klaipēdas ielā, kur posmā no Siena tirgus līdz Līvas laukumam izbūvē ietves. Asfaltēšanai turpina sagatavot Grīzupes ielas posmu.