Kurzemes Vārds

08:07 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Kanālā noslīkst jaunietis

Andrejs Rjabcevs

Vakar no rīta Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē tika saņemta ziņa par traģisku notikumu uz ūdens. Naktī ap pulksten 2.30 pie Jaunā tilta bija noslīcis 19 gadu vecs jaunietis, kas pirms peldēšanās bija lietojis alkoholiskos dzērienus. 1983.gadā dzimušais Aleksejs M. tonakt ar vēl trijiem draugiem devušies makšķerēt kanālā iepretim Ganību ielai. Lai nakts paietu jautrāk, veikalā iegādāts arī degvīns, ko malkot makšķerējot. Vakara gaitā radusies doma nopeldēties, tāpēc puiši ļāvušies ūdens veldzējumam. Tikai vienam no jauniešiem šis vakars izrādījās liktenīgs – pārējie pēc kāda laika pamanīja, ka Aleksejs pēc ieniršanas kanālā nav uzpeldējis. Saviem spēkiem viņi jaunieti izvilkuši no ūdens, sākuši mākslīgo elpināšanu, un viens no kompānijas biedriem skrējis pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības, taču cietušais neizdzīvoja un nomira vēl pirms mediķu ierašanās.

Policija cīnās ar vieglprātīgajiem peldētājiem

Pašvaldības policijas Informācijas dienests ziņoja, ka policistiem karstajās dienās daudz pūļu sagādā neapzinīgi ļaudis, kas peldvietai izmanto Tirdzniecības kanālu iepretim būvmateriālu veikalam "Māja". Jaunieši un vecāka gadagājuma cilvēki peldās gan krasta tuvumā, gan arī neapdomīgi lec no tilta balstiem, tādējādi riskējot ar dzīvību.

Policisti brīdina, ka šajā vietā nav nekādas informācijas par peldēšanās bīstamību, zemūdens situāciju un ūdens tīrību. Sevišķi vajadzētu ņemt vērā, ka niršana no kanāla balstiem ir ne tikai aizliegta, bet pat var beigties traģiski. Tāpat, ja notiek kāds nelaimes gadījums, šajā vietā ir apgrūtināta operatīvas palīdzības sniegšana. Trešdien par peldēšanos šajā vietā sastādīti seši administratīvā pārkāpuma protokoli, tikpat daudz arī ceturtdien. Vēl ar četriem jauniešiem veiktas pārrunas, pēc kurām puiši paši labprātīgi atstāja šo peldēšanās vietu.

Kā skaidroja policijā, galvenokārt ūdens baudīšanai Tirdzniecības kanālā nododas 15 līdz 16 gadu veci jaunieši. Nepilngadīgo lietu inspektori ceturtdien no šīs peldvietas aizraidījuši vēl 10 nepilngadīgos.

Aplaupīja un piekāva par cigareti

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 176.panta par laupīšanu, ziņoja Preses dienests. Ceturtdien ap pulksten 23 Karostā, Beberliņu atpūtas takā bija ieradies 1979.gadā dzimušais Konstantīns B., kuram tur vajadzēja satikties ar savu paziņu. Pēkšņi pie viņa pienāca divi nepazīstami jaunieši un pieprasīja cigareti. Konstantīns smēķi nav devis, tāpēc abi jaunieši sākuši viņu grūstīt un sist. Abi nepazīstamie Konstantīnam atņēmuši četrus latus, cigaretes un čības. Tā kā cietušais pēc palīdzības nekavējoties vērsās pie pašvaldības policistiem, ar kuriem kopā patrulēja Karostā, drīz vien tika aizturēta viena iespējamā vainīgā persona. Ģenerāļa Baloža ielā policisti pamanīja kādu jaunieti, kuram rokās bija nolaupītie Konstantīna apavi. Uz aizdomu pamata tika aizturēts 1982.gadā dzimušais Vjačeslavs S.

Piedraudot ar akmeni, atņem velosipēdu

Kādam desmit gadu vecam zēnam ceturtdien Ganību ielā pie alus darītavas "Līvu alus" atņemts velosipēds. Puisis vēlāk policistiem skaidrojis, ka viņam piedraudējuši mest ar akmeni un atņēmuši velosipēdu "Rock Mashine" dzeltenā un melnā krāsā. Zaudējumi radīti 60 latu apmērā.

Atkal ņem vadus

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts kārtējais iesniegums par nozagtiem vadiem. Šoreiz zaudējumi gandrīz 400 latu vērtībā nodarīti Lažas pagastā, kur nozagti vairāki posmi vadu.

Pusaudži pīles nežēloja

Ceturtdien ap pulksten 21 valsts policijas Nepilngadīgo lietu inspekcijas speciāliste pamanījusi, ka Jūrmalas parkā pie Gulbju dīķa nepilngadīgie ar akmeņiem apmētā pīles. Policiste aizturēja notikuma vietā 13 gadu veco Andri, 10 gadu veco Alekseju un 9 gadus veco Vladimiru.