Kurzemes Vārds

02:24 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Sadzīves ainiņas

Svelme gluži kā tāds lietuvēns šonedēļ spieda pie zemes ļaudis, domas un darbus, tāpēc nerada izbrīnu, ka arī sabiedrisko aktualitāšu izvērtētāji nav bijuši tik naski kā citunedēļ. Un tomēr bija norises, kuru aktualitāte neļāva cilvēkiem klusēt.

Lielākoties aizvadītajā nedēļā dominēja sadzīves motīvi. Velosipēdistu rosība un aktivitātes lika sabiedriski aktīvajiem ļaudīm sašķelties divās nometnēs - vieni sludina šāda veida fizkultūras lietderīgumu, bet citi šausminās par velosipēdistu neaudzinātību pludmalē un parkā. Manuprāt, vērtīgāk par diskusiju šajās reizēs būtu tomēr atpūtnieku savstarpējās tolerances ievērošana. Tāpat lielāka kārtība būtu vajadzīga tradicionāli liepājnieku iemīļotajās pastaigās ar četrkājainajiem draugiem, jo vairākas epizodes pludmalē rāda, ka suņu īpašnieki savas tiesības zina labāk nekā savus pienākumus.

Saistībā ar Rīgā virmojošo dakteru skandālu arī Liepājā cilvēkiem ir savs viedoklis par aploksnītēm mediķiem. Tas nerada izbrīnu, jo skaidrs, ka šī sistēma nav tikai nejaušs gadījums vienas slimnīcas ietvaros. Un tomēr "Kurzemes Vārds" neuzskata, ka mums būtu jānodarbojas ar anonīmām raganu medībām pilsētas medicīnā, un varu vienīgi atgādināt, ka dažādu sūdzību izskatīšanai eksistē Medicīnas aprūpes un darbspējas kvalitātes kontroles inspekcija. Bet uz pacientu atklātību, kas būtu gatavi arī publiskot savu uzvārdu un tādējādi reāli, nevis aptuveni, iesaistīties kādas epizodes izvērtēšanā, es, godīgi sakot, neceru.

Tomēr par visvairāk apspriesto norisi aizvadītajā nedēļā kļuva alkohola lietošana pusaudžu vidū. Šajā gadījumā gan man šķiet, ka Liepāja nonākusi pie visai likumsakarīgām sekām, un vismaz manī notiekošais nerada izbrīnu. Jo jau pirms diviem gadiem ilgstoši un neatlaidīgi vēstījām par alkohola faktiski neierobežotu pārdošanu nepilngadīgajiem, bet pilsētā tas nevienu neinteresēja. Loģiski, ka visatļautība šajā jomā iet plašumā. Cik ilgi? Manuprāt, šis jautājums jāuzdod pašvaldībai un kārtību sargājošajām struktūrām, jo acīm redzams, ka šī negācija izvēršas pamatīgā sociālā problēmā.

Edgars Lūsēns