Kurzemes Vārds

01:59 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vairāk jāatbalsta mazie uzņēmēji

LERANDA MILZERE, SIA "Jaunliepājas dzirnavas" direktore

Šobrīd, vasaras vidū, vērtējot ekonomisko situāciju Liepājā, šķiet, ka tā, kaut arī nedaudz, kopumā tomēr sāk uzlaboties. Pozitīvais vērtējums gan vispirms attiecas uz lielajiem uzņēmumiem – "Liepājas metalurgu", ostu, SEZ utt. Bet mazos uzņēmējus, kurus pārstāvu arī es un kuriem, pēc personiskās pieredzes spriežot, klājas tāpat kā iepriekš, grūti salīdzināt ar lielajiem.

Mazajiem uzņēmumiem joprojām katastrofāli trūkst apgrozāmo līdzekļu, tādējādi tikpat kā nav iespējams ņemt un atdot kredītus. Ko te vēl runāt par attīstību, ja darbojamies galvenokārt izdzīvošanas režīmā? Mazajiem uzņēmējiem palīdzība no valsts vai pašvaldības ir nepietiekama. No šīm institūcijām varētu vēlēties lielāku pretimnākšanu – kaut vai nodokļu atlaižu veidā. Liela apjoma ražotājiem tas ir mazāk aktuāli, bet mazajiem būtu ļoti svarīgi, citādi tie nespēj pārvarēt augošo konkurenci.

Bet, lai arī cik skumīgas ir pārdomas par mazā biznesa attīstību Liepājā, tomēr uzskatu, ka dzīve pilsētā, kaut arī pamazām, tomēr iet uz augšu. To jūt visur, sākot jau kopš pagājušajiem Ziemassvētkiem, kad, piedaloties dažādos tirdzniecības pasākumos, manījām, ka pircēji spēj iegādāties vairāk preču.

Tomēr nevar arī noliegt, ka Liepājā joprojām ir katastrofāli liels maznodrošināto skaits, un tas ir ļoti sāpīgi, ka vairums iedzīvotāju nesaņem atalgojumu pēc nopelniem. Te gribu vēlēt, kaut pašvaldībai un valstij nāktu tā apgaismība, ka vairāk jāatbalsta mazie uzņēmēji un jāpievērš uzmanība tam, ka maznodrošinātie ir Latvijas iedzīvotāju vairums. Turklāt ļoti svarīgs vairums. Un atcerēties, ka, tikai attīstoties mazajam biznesam, uzplaukst lielais bizness. Un, ja attīstās tas, tad ir pamats tautsaimniecības vispārējam uzplaukumam.