Kurzemes Vārds

03:01 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Pēc riteņiem var lūkot arī tīmeklī

Kamēr magnētiskās vētras plosās no visa spara un karstuma rekordi krīt cits pēc cita kā lapas rudeņos, joprojām ar savu neatkārtojamību un daudzpusīgumu mūs saista globālais datortīmeklis. Cik droši ir norēķini internetā, cik kvalitatīvas preces var iegūt šādos e-veikalos? Tie joprojām paliek diskutabli jautājumi, taču internets neapšaubāmi ar dažām priekšrocībām ir krietni pārāks par alternatīvajiem variantiem. Un internetā galvenais trumpis ir grūti aptveramā informācijas pārbagātība. Šoreiz esam ielūkojušies Latvijas un arī ārzemju interneta lapās ar komerciālu ievirzi, kuras visas saista viena kopīga lieta – automobiļi. Pirkt, pārdot, mainīt vai izsolīt rezerves daļām – to visu ar transportlīdzekļiem ir iespējams izdarīt pasaules tīmeklī. Par to šās pirmdienas "Brīvbrīdī".

Protams, savas sapņu automašīnas nolūkošana kādā autosalonā vai varbūt tirgus laukumā noteikti būs daudz noderīgāka un vairāk izsakoša, nekā interneta piedāvātās diezgan ierobežotās iespējas. Šādā jomā pasaules tīmeklis ir diezgan nepraktisks, jo lielākoties nav iespējams ne automašīnas krāsu redzēt, ne pie stūres piesēsties, nemaz nerunājot par iedarbināšanu. Toties, kā zināms, internets joprojām saglabā savu galveno priekšrocību, un tā ir prātam brīžiem pat neaptveramā informācijas bagātība. Piemēram, lapa http://auto.reklama.lv ir viens no Latvijas interneta apjomīgākajiem resursiem, kurā nolūkot kādu braucamo. Sludinājumu veidā privātpersonas un arī firmas regulāri publicē informāciju par pārdodamajiem (pērkamajiem) automašīnu modeļiem, īsu to raksturojumu un citu noderīgu informāciju. Turklāt šis resurss tiek atjaunināts katru dienu, līdz ar to arī piedāvājumu klāsts ir tiešām brangs. Vidēji dienā tiek piedāvāts aplūkot gandrīz 20 tūkstošus dažādu sludinājumu par pārdodamajām automašīnām, to rezerves daļām, mazliet ziņojumu ir arī no personām, kas internetā alkst iegūt kādu transportlīdzekli.

Lapas galvenais informācijas avots ir laikraksti "Reklāma" un "Latvijas Reklāma", žurnāls "AutoFoto" un citi lielākie valsts mēroga izdevumi. Sludinājumi tiek iekļauti arī dažos no Lietuvas masu saziņas līdzekļiem, un cilvēki arī tieši internetā ieraksta paziņojumu tekstus. Ar ko gan informācijas atlase internetā ir labāka par avīžu un žurnālu šķirstīšanu? Atbilde ir vienkārša: laika un arī naudas ekonomija. Neapšaubāmi automašīnas iegādes process ir bezgala atbildīgs, tāpēc cilvēki lielākoties pirms galīgā lēmuma pieņemšanas cenšas apkopot visu pieejamo informāciju. Un, lai iegādātu visus šos preses izdevumus ar sludinājumu lavīnām, jums tiešām nāksies nedaudz paputināt savu maķeli, kā arī pavadīt ne vienu vien stundu, kamēr būs izskatīts un rasts jums atbilstošais. Turklāt ne visa tur publicētā informācija jums būs noderīga, un galu galā nonāksit pie viena atzinuma: internetā informāciju atrast vienkāršāk un lētāk. Lai palūkotu kādu jūsu izvēlētu automašīnas marku un modeli šajā interneta resursā, nepieciešams tik vien kā ievadīt meklējamās automašīnas marku, modeli, vēlamo izgatavošanas gadu, tāpat arī pieņemamo cenu diapazonu. Ja esat pavisam izvēlīgs pircējs, tad paplašinātajā meklēšanā varat dod datoram komandu izmeklēt atbilstošākos sludinājumus arī pēc krāsas, automašīnas noskrējiena, uzbūves tipa, salona ekstrām, durvju skaita un visām citām iedomājamām niansēm.

Ja ar Latvijas autotirgu ir par maz, lai apmierinātu savas auto gardēža vēlmes, un esat apveltīts ar lielāku uzņēmību, tad laiks aiziet uz vienu no lielākajiem autosludinājumu portāliem visā plašajā tīmeklī. Tā adrese – www.mobile.de. Tur tiešām būs grūti neatrast savai sirdij vistīkamāko auto – sludinājumu skaits šajā interneta resursā tuvojas jau septiņsimt tūkstošiem, tā kā savām iegribām atradīsit itin visu no autopasaules. Tiesa, šajā gadījumā gan nedaudz lielākas problēmas rodas ar automašīnas iegādi, jo Vācija, par kuru galvenokārt šajā interneta lapā ievietoti sludinājumi, tomēr nav tas pats, kas Talsi vai Rīga. Taču Latvijas (un pat Liepājas) autotirdzniecības firmās šajā gadījumā māk paspert kādu solīti pretī, piedāvājot atgādāt internetā noskatīto braucamo līdz dzimtajām ārēm (protams, ar attiecīgu samaksu).

Sagatavoja Andrejs Rjabcevs

[email protected]