Kurzemes Vārds

15:10 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ļergas brūzis darbojās tikai trīs nedēļas

Andrejs Rjabcevs

Aptuveni 80 litru pārdošanai sagatavota pašdarinātā alkohola, vēl arī aptuveni vienu tonnu brāgas piektdien ap pulksten 14 Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ekonomikas policijas darbinieki konfiscēja Kuģinieku ielā 13. Notikuma vietā aizturētais ļergas tecinātājs skaidroja, ka ražotne darbojas neilgu laiku – kāds paziņa lūdzis izpalīdzēt ar telpām. Informāciju par nelegālo alkohola ražotni ekonomisti saņēma no Pašvaldības policijas darbiniekiem.

Kā skaidroja Pašvaldības policijas Informācijas dienestā, sākotnēji namu pārvalde lūgusi pārbaudīt, vai šajā dzīvoklī nenotiek nelikumības, jo bija aizdomas, ka saimnieks veicis nelikumīgu pieslēgumu tīklam un zog elektrību. Kad veikta šī pārbaude, konstatēts, ka vienā no istabām ierīkots īsts ļergas kombināts ar tvaicēšanas aparātu, brāgas mucām un citiem tecināšanas procesa atribūtiem. Pašvaldības policijas darbinieki konstatējuši arī to, ka dzīvoklī tiešām nelikumīgi lieto elektrību, jo miteklis jau vairākus gadus no tīkla ir atvienots. Lai varētu sekmīgi nodarboties ar biznesu, saimnieks vadus pievienojis kāpņu telpas apgaismojuma tīklam.

Ekonomikas policijas darbinieki notikuma vietā sastapuši arī 1960.gadā dzimušo Aleksandru M., kas skaidrojis, ka ar dzimtenītes tecināšanu nodarbojas neilgu laiku – tvaicēšanas katlu viņa dzīvoklī pirms aptuveni trim nedēļām uzstādījis kāds viņa paziņa. Tas vienkārši esot palūdzis izpalīdzēt ar telpām, un Aleksandrs nav spējis atteikt. Paziņa sagatavoto produkciju pats izvadājis pa izplatīšanas vietām.

Policija konfiscēja gan ļergu, gan arī brāgu, gan arī visas ierīces, kas vajadzīgas grāvja vaimanu izgatavošanai. Pašlaik no 1960.gadā dzimušā Aleksandra paņemts paskaidrojums un tiek lemts par soda piemērošanu. Policija tagad strādā, lai noskaidrotu ļergas rūpnīcas īsto īpašnieku.

Mazmeitiņa devās līksmoties

Sestdien vēlā vakarā Pašvaldības policijas dežurants saņēma izsaukumu uz Dorupes ielu 23. Policistus sagaidīja kāda sieviete, kas skaidroja, ka viņas nepilngadīgā mazmeitiņa Baiba izgājusi no mājām jau ap dienasvidu, bet vēl joprojām nav atgriezusies.

Kāds zēns sievietei bija zinājis teikt, ka viņas mazmeita kopā ar citiem nepilngadīgiem pusaudžiem devusies izklaidēties kādā dzīvoklī. Durvis uz vecmāmiņas klauvējieniem neviens nav atvēris, taču telpā bija dzirdama Baibas balss un kompānijas trokšņošana. Tad sieviete nolēmusi lūgt palīdzību policistiem. Kad viņi ieradās, durvis jau bija puspavērtas, un dzīvoklī atradās pieci jaunieši, no kuriem trīs nepilngadīgi. Turklāt apstiprinājās arī bažas, ka jaunieši lieto alkoholu – uz galda stāvēja alus pudele un kokakolas plastmasas pudele ar bezkrāsas šķidrumu, kas, kā skaidroja policijā, bijis alkohols.

Visi kompānijas dalībnieki bija iereibuši. 1988.gadā dzimusī Baiba, gadu vecākā Kristīne un 1985.gadā dzimušais Ingus nogādāti mājās pie vecākiem, bet abiem pilngadīgajiem jauniešiem – 1983.gadā dzimušajiem Kristianam M. un Kasparam Ķ. – sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par nepilngadīgā novešanu līdz dzēruma stāvoklim.

Pastiprināti patrulēs bīstamajās vietās

Pastiprināta policijas uzmanība turpmāk tiks pievērsta vietām, kur, pēc statistikas, visbiežāk notiek likumpārkāpumi – nepilngadīgām personām nozog vai nolaupa velosipēdus, skrituļslidas, mobilos telefonus. Par to informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva.

Bērniem nozagtas vai nolaupītas lietas šobrīd ir pamatīga problēma, ar kuru policistiem iznāk saskarties bieži. Galvenokārt vainojama pašu bērnu vieglprātīgā attieksme pret savām mantām, jo, piemēram, velosipēdi bieži bez uzraudzības tiek pamesti jūrmalā, kamēr saimnieks peldas, vai arī parkā, pie veikaliem un citās vietās. Izvērtējot līdzšinējos zādzību vai laupīšanu gadījumus, Policijas pārvaldē pieņemts lēmums turpmāk šādas vietas pastiprināti iekļaut patruļu maršrutos.