Kurzemes Vārds

01:53 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Peldētāju prieka dienas

Anda Pūce

Tveicīgās vasaras dienas aizvadītajā nedēļā bija prieka pilnas visiem peldēšanas cienītājiem. Ūdens ne tikai jūrā, bet arī upēs, karjeros, ezeros un dīķīšos bija sasilis tiktāl, ka pat tie, kas parasti nevar saņemties iebrist ūdenī, droši ļāvās peldētpriekam. Vienīgi ūdens deva spirdzinājumu saulē sakarsušajām miesām.

"Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka peldētāji diezgan kuplā skaitā sastopami gan lielākās un pazīstamākās peldvietās, gan arī mazākās ūdenstilpēs.

Biežāk nekā citas vasaras šogad nīcenieki peldēšanai izvēlas Bārtas upi. Nīceniece, pirmsskolas pedagoģe Ieva Ķenava stāsta, ka šovasar peldēties dodas ik dienu un ik pārreizes to dara tieši Bārtas upē. Viņa atzīst, ka tur ūdens šķiet pietiekami tīrs, lai nebūtu bažas par saslimšanu. Priekules pusē daudzi iecienījuši peldēšanos grants karjeros Gramzdas pagastā. Grobiņas pusē peldētāji dodas uz peldvietām Dubeņu karjeros, Durbes novada un apkārtējo pašvaldību ļaudis, protams, steidz uz Durbes ezeru. Aizputes pusē vairums ūdens veldzes kārotāju apmeklē Aizputes pilsētas pašvaldības iekārtoto peldvietu, bet Medzes pagastā visiecienītākā no peldvietām ir Plienkalnos. Uz turieni mēdz doties arī liepājnieki.

Kā "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, šo peldvietu grants karjerā ar pašvaldības akceptu iekārtoja un apsaimniekot sāka uzņēmējs Modris Kopštāls. Peldētājiem ir jāmaksā par automašīnu atstāšanu stāvlaukumā, iekārtotas arī piknika vietas un pieejamas dažādas atrakcijas. Šovasar, tāpat kā iepriekšējos gadus, Plienkalnos peldētāji sastopami gandrīz vai ik dienas.

Jāatceras gan tas, ka pašiem peldētājiem lielākoties būtu jāpārliecinās, cik droša ir peldēšanās viņu izvēlētajās vietās. Bīstama ir ne tikai niršana nepazīstamā, bet arī peldēšanās piesārņotā ūdenī.

Sabiedrības veselības aģentūra ziņoja, ka droši var peldēties visās Baltijas jūras oficiāli reģistrētajās peldvietās, jo pēdējie laboratoriskie izmeklējumi liecina par ūdens atbilstību noteiktajām normām. Liepājā ir divas oficiālas peldvietas, kur speciālisti kontrolē ūdens kvalitāti: pie stadiona un pilsētas dienvidrietumos, citviet piekrastē peldētājiem pašiem jāizvērtē, cik droša var būt peldēšanās, taču šosezon nekādas bažas par ūdens iespējamo netīrību no iedzīvotājiem nav saņemtas.

SVA speciālisti īpašu uzmanību vērš uz to, ka cilvēkiem jābūt piesardzīgiem, peldoties neorganizētās peldvietās, kurās ūdens kvalitāte netiek pārbaudīta. Mediķi izsaka bažas, ka šādās karstās dienās cilvēki diezgan bezatbildīgi izvēlas peldvietas, vairāk domājot nevis par savu drošību un veselību, bet gan tikai par iespējām atveldzēties. "Ūdens tilpes var būt piesārņotas ar dažādiem mikroorganismiem – baktērijām, vīrusiem un vienšūņiem, kas var kaitēt veselībai. Peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī, var saslimt ar dažādām slimībām," informēja mediķi. Visbiežāk iegūtās saslimšanas izpaužas kuņģa un zarnu darbības traucējumos, rodas arī dažādas alerģijas un izsitumi. Izvairīties no saslimšanas var, peldoties cenšoties nenorīt ūdeni, tomēr dažkārt infekciju var izraisīt arī šo mikroorganismu nokļūšana brūcēs, acīs, ausīs vai degunā. Turklāt bērni un veci cilvēki ar novājinātu imūnsistēmu ir pakļauti vislielākajam riskam saslimt pēc peldes piesārņotā ūdenī.