Kurzemes Vārds

19:51 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Sliedes būs jaunas

Jūrmalas un K.Valdemāra ielas krustojumā turpinās tramvaja sliežu klātnes kapitālais remonts. Kā pastāstīja pašvaldības uzņēmuma "Liepājas tramvajs" direktors Aigars Puks, šajā posmā pilnīgi nomaina sliedes un gulšņus. "Aizputes ceļinieka" vīri liek jaunu segumu. Plānots visus darbus paveikt divu nedēļu laikā. Šogad vēl tramvaja sliežu posmus mainīs galapunktā Klaipēdas ielā, darbi jāsāk arī Rīgas ielā pie tramvaja depo. Ar uzņēmuma "Liepājas tramvajs" pašu strādājošo spēkiem atjaunoti četri tramvaja vagoni, kas jau pārvadā pasažierus. Tajos veikts profilaktiskais remonts, salabotas grīdas, ielikti mīkstie sēdekļi. Tādi paši darbi paredzēti vēl vienam vagonam.

Lietuvieši sāk pārdot arī būviekārtas

Pilsētas būvniecības iekārtu tirdzniecības tīklā atklāta jauna pārdotava - Lietuvas kompānijas meitasuzņēmuma Latvijā SIA "Serpantinas" veikals. Tajā, pēc kompānijas ģenerāldirektora Romualda Jokšas teiktā, būs tādu preču piedāvājums, kādu Liepājā līdz šim nav bijis. Uzņēmums ir pasaulē pazīstamo firmu "Esab", "Atlas", Corpo", "Miller" pārstāvis Latvijā. Varēs iegādāties metināšanas un metālapstrādes iekārtas, gaisa kompresorus, ventilācijas sistēmas, arī daudz citu preču. Filiāle Liepājā nodarbosies gan ar preču mazumtirdzniecību, gan vairumtirdzniecību. Veikala telpās Cukura ielā ir arī neliela izstāžu zāle, kurā regulāri rīkos piedāvātāto iekārtu paraugdemonstrējumus.

Atkal palielināts pārkrauto kravu apjoms ostā

Liepājas ostā šā gada septiņos mēnešos pārkrauts 2 275 100 tonnu kravu, kas ir par 15,9 procentiem vairāk nekā šādā laikposmā pērn. Ostā pārkrauts 302 800 tonnu beramkravu, kas gan ir par 1,9 procentiem mazāk nekā pērn. Visvairāk sarucis tieši pārkrauto ķīmisko beramkravu apjoms: pērn tika pārkrauts 42 900 tonnu, šogad tikai 2400 tonnu. Toties strauji - par 48,1 procentu - palielināts pārkrauto lejamkravu apjoms, jo septiņos mēnešos ostā pārkrauts 564 300 tonnu lejamkravu. Īpaši strauji palielināts pārkrautās jēlnaftas apjoms: pērn Liepājā septiņos mēnešos pārkrāva 5200 tonnu jēlnaftas, šogad - jau 36 500 tonnu. Ostā pārkrauts arī 491 300 tonnu naftas produktu, kas ir par 38,3 procentiem vairāk nekā pērn. Turpinājis palielināties arī pārkrauto ģenerālkravu apjoms: pirmajos septiņos mēnešos pārkrauts 1 408 000 tonnu ģenerālkravu - par 10,6 procentiem vairāk nekā pērn.

No Indonēzijas pārved atzinību

Indonēzijā notika starptautiskā fizikas olimpiāde, kurā piedalījās arī Latvijas komanda, un tajā dalībnieku rīdzinieku vidū bija arī liepājnieks - 1.vidusskolas šā gada abiturients Māris Ozols. Latvijas delegācija pievērsa sev uzmanību ne tikai ar zināšanām, bet arī ar izskatu (puišiem bija panku stilā veidotas frizūras). Kā pastāstīja Māris, bija jāatrisina trīs lieli teorētiskie uzdevumi un jāveic divi eksperimenti. Katru dalībnieku vērtēja individuāli. Liepājniekam uzdevumi padevās labā, grūtāk bijis ar eksperimentiem. Uz Latviju atceļoja viena bronzas medaļa, pārējie (ieskaitot arī Māri) ieguva atzinību, kas ir labs Latvijas jauno fiziķu zināšanu novērtējums, jo bija daudz valstu, kuru pārstāvji neieguva neko. Vēl olimpiādes dalībnieki varēja iepazīties arī ar citu valstu pārstāvjiem, iepazīt Indonēzijas dabu un ļaudis. Rudenī starptautiskās olimpiādes laureātam Mārim Ozolam, tagad jau Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes datorzinību studentam, gaidāma pieņemšana pie Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas.

Ir iespējami varianti

Pāreju uz ikmēneša rēķinu izsūtīšanu par patērēto siltumenerģiju "Liepājas siltumā" sen uzskata par vispiemērotāko norēķinu veidu par pakalpojumiem. Tomēr galīgais lēmums vēl nav pieņemts, pagaidām vēl izskata dažādus variantus. Viens no tiem varētu būt tāds, ka namu pārvaldes norēķinu paziņojumos ieraksta vēl vienu rindiņu. Taču par rindiņu un par rēķinu iznēsāšanu, protams, būtu jāmaksā, un tas, kā rāda namu pārvaldes "Vecliepāja" aprēķini, abonentam izmaksātu 16 santīmu. Nacionālais maksājumu centrs ir gatavs uzņemties visu procesu, ieskaitot elektronisko apstrādi. Ir arī variants par pasta izmantošanu, saņemti arī iesniegumi par sadarbību no citām firmām. Bez starpnieka iztikt nevarēs, vienīgi jāizvēlas pats lētākais ceļš.

Prokuratūra uzrāda apsūdzību Nadeždai Ērcītei

Kurzemes Tiesu apgabala prokuratūrā vakar, izskatot krāpniecībā un līdzekļu izšķērdēšanā aizdomās turētās 7.vidusskolas direktores N.Ērcītes krimināllietu, pieņemts lēmums uzsākt kriminālvajāšanu pret viņu, informēja prokuratūrā. Prokurors Helmuts Brasovs izvirzījis pret Nadeždu Ērcīti sākotnējo apsūdzību pēc krimināllikuma 179.panta 3.daļas par naudas līdzekļu piesavināšanos un izsaimniekošanu lielos apmēros. Tas nozīmē, arī prokuratūra atzinusi, ka lietā ir savākts pietiekami daudz pierādījumu, lai to virzītu uz izskatīšanu tiesā. Tā kā lieta ir ļoti apjomīga un ar daudzām niansēm, pašlaik vēl tiek apkopota informācija galīgās apsūdzības uzrādīšanai. H.Brasovs pašlaik vēl atturējās komentēt, kāda varētu būt lietas tālākā virzība, jo vēl izstrādā galīgo apsūdzību. Atgādināsim, ka jūlija sākumā prokuratūrā Ekonomikas policijas pārstāvji nodeva krimināllietu, kurā 7.vidusskolas direktore Nadežda Ērcīte tiek vainota skolas finansu līdzekļu nesaimnieciskā iztērēšanā un arī par to piesavināšanos. Kopējā radīto zaudējumu summa ir gandrīz 14 tūkstoši latu.

Automašīnu laimēja Anna Grūdupe

Noslēgusies "Top!" veikalu rīkotā "Lielā vasaras loterija", kuras galvenā balva bija automašīna "Peugeot 307". To varēja iegūt, iepērkoties "Top!" veikalos un izpildot loterijas nosacījumus. Lielveikalā "Sala XL", klātesot akciju sabiedrības "Liepājas patērētāju biedrība" valdes priekšsēdētājam A.Norkum, Liepājas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājam V.Rašmanim, motosportistam L.Freibergam un trīs žūrijas dalībniekiem, kurus izvēlējās no skatītāju vidus, izvilka piecas loterijas anketas, starp kurām bija viena laimīgā. Loterijā noteica, ka automašīnu laimējusi liepājniece Anna Grūdupe. Loterijas organizētāji sazinājās ar uzvarētāju, tūlīt aizbrauca viņai pakaļ un atveda uz lielveikalu pēc balvas. Grūdupes kundze atzina, ka automašīna viņai patiesi bijusi nepieciešama.