Kurzemes Vārds

18:32 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Spriež par uzņēmējdarbību ekotūrismā

Pāvilostas Pilsētas domes projektu vadītāja Vizma Ģēģere, Pāvilostas Novadpētniecības muzeja un Tūrisma informācijas biroja vadītāja Irina Kurčānova, tūrisma konsultante Inta Spriņģe un kempinga "Laikas" īpašnieks Andris Zaļkalns pārstāvēja Liepājas rajonu projekta "Starptautiskā ekotūrisma gada aktivitātes Latvijā" ceturtajā pasākumā – seminārā "Ekotūrisms – "par" vai "pret"", kas nedēļas nogalē notika Talsu rajona Dundagā.

Kā pastāstīja I.Kurčānova, galvenais jautājums, ko semināra dalībnieki apsprieda diskusijās bija par to, kā veiksmīgi savienot ekotūrismu un uzņēmējdarbību Latvijā. Diskusijās dalībnieki runāja par uzņēmējdarbības lomu ekotūrismā, uzņēmējdarbības problēmām un risinājumiem, saglabājot dabas, kultūrmantojuma un vietējās sabiedrības identitāti.

Ļoti interesanti par mērķiem, principiem un iegūto pieredzi, dabas taku plānošanā un ierīkošanā Slīteres Nacionālajā parkā runāja parka vadītājs Elmārs Pēterhofs. Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele vērsa uzmanību uz zaļā sertifikāta iegūšanu māju saimniekiem. Semināra dalībnieki ar patiesu interesi gaidīja zemnieku saimniecības "Radi" īpašnieka Pētera Dongas lekciju par pirts nozīmi un iespēju lauku tūrismā. Mūsu pašu Andris Zaļkalns stāstīja par uzņēmējdarbību piekrastes aizsargājamajā joslā – "Dzintara taka". "Seminārā varēja smelties dažādas labas idejas, pārrunājām to, ka cilvēki mazāk gružo tur, kur ir sakopts un iekārtots. Piekrītu arī domai, ka ir ļoti jādomā par to, lai dabas takas ne tikai iekārtotu, bet arī tās uzturētu kārtībā un periodiski atjaunotu informāciju," pastāstīja I.Kurčānova.

Viņa piebilda, ka semināra otrajā dienā notika maršrutu piedāvājumu tirdziņš, kur no Liepājas rajona tika prezentēti divi maršruti – Embūtes pauguraine un "Dzintara taka". "Noslēgumā notika arī ekskursija uz Slīteres Zilajiem kalniem un Rīgas jūras līci, kas noslēdzās ar Lībiešu svētku apmeklējumu," sacīja I.Kurčānova.