Kurzemes Vārds

17:36 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Trešā neveiksme izsolot Kurzemes piena īpašumus

Ints Grasis

Vakar nenotika plānotā likvidējamās akciju sabiedrības "Kurzemes piens" Aizputes Sausā vājpiena rūpnīcas trešā izsole, jo nebija pieteicies neviens pretendents. Uzņēmuma administrators Ainars Kreics informēja, ka neveiksmi cietis arī trešais mēģinājums pārdot veco pienotavu Ventspilī.

Aizputes Sausā vājpiena rūpnīcas sākumcena trešajā izsolē tika samazināta uz pusi, nekā tā tika noteikta pirmajā izsolē, un bija 279 500 latu. 30.maijā pretendentu trūkuma dēļ atkārtoti nenotika Sausā vājpiena rūpnīcas izsole, kuras sākumcena bija 75 procenti no pirmās izsoles sākumcenas, tas ir – 419 000 latu. Pirmajā izsolē rūpnīcu bija paredzēts pārdot kā vienotu objektu ar izsoles sākumcenu 559 000 latu.

Daļa Aizputes Sausā vājpiena rūpnīcas kustamās un nekustamās mantas ir ieķīlāta "Rietumu bankā", un tagad, apspriežoties ar bankas pārstāvjiem un kreditoru komiteju, tiks lemts par to, kā šajā situācijā rīkoties tālāk. Ainars Kreics "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka, viņaprāt, vairs nebūtu lietderīgi turpināt samazināt cenu vienotam objektam, bet mēģināt rūpnīcu izsolīt pa daļām, par ko, iespējams, varētu iegūt vairāk naudas un apmierināt pēc iespējas vairāk kreditoru prasījumu. "Man pašam vairs nav pārliecības, ka izdosies objektu pārdot kā vienu veselumu," sacīja administrators.

Vakar nenotika arī plānotā "Kurzemes pienam" piederošā nekustamā īpašuma Ventspilī trešā izsole. Tajā tika piedāvātas ēkas un būve Ventspilī, Kārļa ielā 4, kurā ietilpst pienotava, divas darbnīcas, kompresoru ēka, trīs noliktavas. Izsoles sākumcena bija 30 000 latu. Šis objekts, salīdzinot ar vērtīgo Aizputes Sausā vājpiena rūpnīcu, vispirms jau tās moderno iekārtu dēļ, ir daudz bēdīgākā stāvoklī.