Kurzemes Vārds

17:12 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Mēs darām visu, lai izglābtu pašus peldētājus

Uldis Novickis, Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks

Policistiem pēdējās karstajās dienās lielas raizes sagādā neapdomīgi jaunieši un bērni, kas peldas Tirdzniecības kanālā pie veikala "Māja". Visnepatīkamākais – šie neapdomīgie peldētāji ūdenī lec no tilta un tā balstiem, tādējādi apdraudot savu veselību un drošību. Šobrīd par šo pārkāpumu ir sastādīti 12 administratīvā pārkāpuma protokolu, un nedaudz vairāk ir tādu personu, kam ir mutiski aizrādīts. Taču tā ir tikai viena daļa, reālais pārkāpumu skaits ir lielāks. Paši patruļgrupu darbinieki stāstījuši, ka reizēm vienkārši brauc šai vietai garām un pamana bērnus, kas peldas kanālā. Protams, viņi tiek izraidīti no ūdens.

Nezinu, kāpēc šogad šo pārgalvīgo peldētāju skaits ir tik ļoti pieaudzis, jo citus gadus bija tikai atsevišķi gadījumi, kad cilvēki leca no tilta kanālā. Šogad peldētāji mums vēl reizēm pārmet, kāpēc mēs ierobežojam viņu tiesības peldēties – viņi filmās ir redzējuši, kā ārzemēs cilvēki lec no tiltiem un peldas pilsētas strūklakās. Bet Liepājai tas tomēr nav īsti pieņemams. Un cilvēki nelabprāt to saprot. Jā, nav patīkami, kad peldētāji mums sāk aizrādīt, ka viņi maksā nodokļus valstij, tāpēc ir pelnījuši, lai policija viņus liek mierā. Bet iedzīvotājiem vajadzētu saprast, ka ne jau mēs sava prieka pēc dežurējam un raidām cilvēkus ārā no ūdens – viss tiek darīts pašu iedzīvotāju veselības labā un šo piecpadsmit, sešpadsmit gadu veco pusaudžu labā, kas neapzinās šīs peldvietas bīstamību.

Nepārmetu neko tiem, kas vienkārši sēž kanālmalā un kulsta kājas pa ūdeni. Taču pavisam cita lieta ir ar tiem, kas lec no tilta. Mēs nevaram būt droši par to, kas ir kanālā, kāda tur ir grunts. Turklāt arī par ūdens tīrību nav nekādu ziņu – visapkārt taču ir rūpnieciskie uzņēmumi: "Līvu" alus darītava, gāzes dienests, mēbeļu rūpnīca.

Tāpat kā jūrā, arī šajā vietā cilvēki ļoti vieglprātīgi peldas alkohola reibumā. Lielākoties tie ir pusaudži, kas nopirkuši kādu stiprināto alu un jūtas vareni. Galu galā tāds stiprais alus pusaudzim ir gluži tas pats, kas kārtīgam vīram šņabja glāzīte. Un, reibumā peldoties, ir diezgan liela iespējamība, ka var notikt nelaimes gadījums. Turklāt gribētu arī atgādināt, ka tajā vietā varētu būt arī problēmas ar savlaicīgu pirmās palīdzības sniegšanu. Es ieteiktu doties peldēties uz pludmali, kur ir diezgan plašs peldēšanas akvatorijs, kuru uzmana profesionāli glābēji un ir pieejama medicīniskā palīdzība, kā arī lielākas iespējas pilnvērtīgāk atpūsties nekā kanālmalā.