Kurzemes Vārds

19:20 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atkal smird

Jā, jau vismaz trīs dienas. Tā vēsta zvanītāji, kas kopš pirmdienas tricinājuši "Kurzemes Vārda" redakciju. Tie ir cilvēki, kas dzīvo vai strādā smirdoņas epicentra – firmas "DG Termināls" – tuvumā.

Kaut arī tehnoloģiskajā procesā izdalīto gāzu smaka šoreiz nav tik spēcīga kā iepriekš, iebaidīto iedzīvotāju emocijas sit augstu vilni, ķerot gan tos, kas pelnījuši, gan tos, kam ar to nav nekāda sakara.

"Kāpēc jūs neko nedarāt, lai pārtrauktu cilvēku indēšanu?" kareivīgi uzstāja kāda zvanītāja. Te nu jāteic, ka laikraksts, šķiet, ir izdarījis visu, kas ir tā spēkos – esam regulāri informējuši par aktualitātēm vainīgajā uzņēmumā, publicējuši priekšnieku solījumus, esam arī atspoguļojuši pilsētas pašvaldības aktivitātes šajā sakarībā, tā ka ir pat izveidota speciāla komisija, ka dome pieprasījusi smirdinātājiem izbeigt kaitniecību utt. Esam arī piedalījušies iedzīvotāju protesta sanākšanās, rakstījuši ziņas, cik savākts parakstu pret šāda uzņēmuma darbību utt.

Apmēram pirms mēneša uzņēmuma vadītāji publiski solīja (un to publicēja arī "Kurzemes Vārds"), ka izgarojumus izdalošās vielas vairs netiks pārkrautas. Smieklīgi, bet jau pirms diviem gadiem analoģiskus solījumus "Kurzemes Vārdā" deva toreizējais uzņēmuma izpilddirektors Imants Vismins, kurš šobrīd gan no amata ir atstādināts. Tagad redzam, cik vērti ir šie vārdi...

Bet cilvēkiem jau gribas ticēt labajam. Tā arī nesen noticējām, turklāt apmēram mēnesi smirdoņas tiešām nebija. Taču nu tā atkal atgriezusies kā pierasta pilsētas sastāvdaļa, kā kaut kas nenovēršams.

Šo pirmdien kārtējo reizi vienkopus pulcējās cīnītāji pret smaku, un, ja kādreiz tas notika Rožu laukumā, tad tagad jau pilsētas pašvaldības ēkā. Viens no tikšanās iniciatoriem bija Pilsētas domes deputāts Jānis Birzkops. Taču, vai šai sanāksmei būs lielāki panākumi nekā visām iepriekšējām protesta akcijām, maz ticams. Iespējams domei, kas, kā pierādījies, neko nespēj darīt lietas labā, godīgi tas jāatzīst. Neslēpjot naudas summas, kas pilsētas kasē ienāk no šī biznesa, jāpasludina, ka smaka te ir nenovēršama un iedzīvotājiem tās tuvumā nav jāatrodas. Jāatzīst zaudējums cīņā ar dažiem biznesmeņiem un jāpiedāvā iedzīvotājiem, kas uzturas apdraudētajā teritorijā, jaunas mājvietas jebkurā citā pilsētas daļā. Tad visiem būtu labi – uzņēmums varētu turpināt pelnīt un smirdināt, bet iedzīvotāji vadīt savas dienas cilvēcīgos apstākļos.