Kurzemes Vārds

22:03 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Trīs valstu jauniešus vieno deja, zveja un māksla

Daina Meistere

Projekts "Kreativitāte kā pašizpausmes forma" šodien ir zenītā. Tagad dalībnieki – desmit Kipras, desmit Spānijas puiši un meitenes un jaunie liepājnieki – jau mazliet iepazinuši cits citu, darbojoties kopējās darbnīcās. Projekta iniciatori un idejas autori ir sabiedriskā organizācija "Kultūras projektu koordinācijas centrs", Liepājas Jaunatnes centrs un Mākslas vidusskola. Projekta mērķis ir, kopēji darbojoties, iepazīt citu tautu kultūru un cilvēkus.

Jau pirmajā iepazīšanās vakarā spāņi, kiprieši un latvieši prezentēja katrs savu valsti, tās tradīcijas. Kipras jaunieši dejoja nacionālās dejas, arī spāņi rādīja savus deju soļus, tad visi vienojās latviešu "Sudmaliņu" polkas ritmā. Viesi bija atveduši līdzi savas nacionālās virtuves paraugus, un tos gatavoja restorānā "Senču sēta". Nākamajā dienā visus vienoja modernās dejas ritmi aerobikas treneres Kristīnes Kleinšmites vadībā, bet pēcpusdienā jaunieši strādāja Mākslas vidusskolas darbnīcās.

– Radošās darbnīcas vada arī spāņu delegācijas pārstāvji, kuri māca apgleznot mazas figūriņas, – pastāstīja domes kultūras projektu koordinatore Ilze Zariņa. Spānijas jaunieši ieradušies no Valensijas, viņus vada Jaunatnes centra vadītājs Antonio, kopā ar viņu atbraukušajiem spāņiem ir apmēram piecpadsmit gadu, tā kā viņi atrod kopīgu valodu ar Liepājas skolēniem. Vēl kopā ar viesiem projektā ir iesaistīti Mākslas vidusskolas audzēkņi, Jaunatnes centra dalībnieki un grupa "MADMEN". Kipras jaunieši atbraukuši no galvaspilsētas Nikosijas. Tie ir Biznesa koledžas studenti un pasniedzēji.

– Mums šeit viss ir jauns un neparasts, – tā par mūsu pilsētu teica Nandas un Džordžs no Kipras, – te cilvēki ir komunikabli un draudzīgi. Mums ir viegli sarunāties ar Liepājas jauniešiem, mums patīk, ka te viss ir tik zaļš. Arī programma ir izdomāta interesanta un saistoša, mēs darīsim daudz kā tāda, ko mājās neesam darījuši – piemēram, aerobikas nodarbības, mākslas darbnīcas.

Projekta realizētāji vēl iecerējuši iepazīstināt viesus ar Bernātiem, kur viņi zvejos kopā ar mūsu zvejniekiem un kūpinās zivis. Tāpat vēl būs slidošana ledushallē, vizināšanās ar jahtu "Palsa".

Projekta noslēgumā piektdien mūzikas klubā "Pablo" notiks dalībnieku iestudēta modes izrāde, mūzikas un foto šovs "Bez robežām...". Uz to aicināti arī citi jaunieši. Noslēgumā būs diskusijas un pārrunas ar projekta dalībniekiem.